Odchudzanie: 11 sprawdzonych sposobów na szybsze spalanie tłuszczu

odchudzanieOdchudzanie każdemu kojarzy się z wielkimi wyrzeczeniami. I na samą myśl, że mamy je rozpocząć robi nam się słabo. Wtedy też robimy wszystko aby schudnąć jak najszybciej. A to najprostsza droga do efektu jo-jo. Można jednak wprowadzić do swojego sposobu żywienia niewielkie zmiany aby cieszyć się szybkim spalaniem tłuszczu.

Odchudzanie – koniec z glutenem

Zmniejszenie czy nawet całkowite wyeliminowanie z diety glutenu zmniejsza oporność na insulinę, co dodatkowo powodują utratę wagi. Najprostszym sposobem na bezglutenową dietę jest uważanie na wszelkie pokarmy, które go zawierają. Czytaj etykiety. Zresztą przecież wiesz, że brokuły i jagody nie mają glutenu, prawda?

Odchudzanie – dwa proteinowe drinki

W dniach w których intensywnie ćwiczysz zamień dwa posiłki na proteinowe koktajle. Są łatwe w przygotowaniu, a jednocześnie syte i zwiększają utratę tłuszczu. Po prostu mieszaj mleko kokosowe lub migdałowe z awokado, jagodami lub zielonymi liści, mrożonymi malinami, świeżo zmielonymi nasionami lnu, może łyżką masła migdałowego lub kakao. I wypij.

Odchudzanie – wszystko zapisuj

Zapisuj co jesz. Ludzie, którzy prowadzą dziennik żywienia, tracą dwa razy więcej tłuszczu. Jeśli pióro i papier nie są twoją domeną, pobierz aplikację na smartfon lub nawet zrób zdjęcie, aby wiedzieć jakie są twoje posiłki.

Odchudzanie – modyfikuj post

Od 16 do 18 godzin lub dłużej bez jedzenia staje się wyzwaniem. A z drugiej strony dietetycy mówią, aby śniadanie zjeść w ciągu godziny po przebudzeniu. Spróbuj takiego rozwiązania: kilka razy w miesiącu zjedz obfite śniadanie i obiad o niskim poziomie cukru, a następnie pomiń kolację.

Odchudzanie – zmniejsz lub wyeliminuj owoce

Nadmiar fruktozy, głównego cukru w owocach, może sprawić, że przybędziesz na wadze. Aby naprawdę przyspieszyć utratę tłuszczu, wyeliminuj większość owoców. To będzie tylko tymczasowe. Wybieraj owoce o niskiej zawartości fruktozy: kokos i awokado. To jeden z najprostszych sposobów na porzucenie cukru, a zobaczysz szybkie wyniki.

Zobacz też:

Jak przyspieszyć metabolizm? Pomoże cytryna, pieprz i kefir

Indeks glikemiczny: co to takiego, produkty o wysokim i niskim indeksie glikemicznym

Jak schudnąć bez efektu jojo. Daj sobie czas i zmniejszaj porcje powoli

Motywacja do odchudzania: jak skutecznie się zmotywować do odchudzania?

Odchudzanie – polub zielone warzywa

Pomiń ryż, ziemniaki i inne węglowodany oraz podwój zielone warzywa w posiłkach – przestrzegaj tych zasad. Warzywa bez skrobi zapewniają więcej błonnika, składników pokarmowych i antyoksydantów.

Odchudzanie – pij!

Staraj się pić codziennie nawet 3 litry wody. Trzymaj ją w pobliżu i popijaj cały dzień, aby zmniejszyć głód i pragnienie.

Odchudzanie – błonnik najważniejszy

Diety o wysokiej zawartości błonnika sprawiają, że jesteśmy szczuplejsi. Awokado, rośliny strączkowe, quinoa, orzechy i nasiona będą twoimi ulubionymi produktami spożywczymi.

Odchudzanie – sztuczka na poskromnienie apetytu

Około 30-60 minut przed posiłkiem wymieszaj łyżeczkę świeżo zmielonych nasion lnu z wodą. To spowoduje, że będziesz miał stały poziom cukru we krwi, a przy okazji uregulujesz głód i pragnienie, co oznacza, że prawdopodobnie zjesz mniej.

Odchudzanie – dobrze śpij

Nocne szaleństwo rozregulowuje poziom insuliny, co zwiększa przyrost masy ciała. Zadbaj więc o odpowiednią ilość snu – siedem do dziewięciu godzin.

Znajdź sposób na relaks

Chroniczny stres może sprawić, że będziesz podjadać kompulsywnie. A to prosta droga do tycia. Koniecznie znajdź sposób na relaks. To prosta droga do trwałej utraty tkanki tłuszczowej.

Ocen: 12
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany