Spis treści
Zapalenie dróg moczowych – najważniejsza jest woda!
Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić przy zapaleniu dróg moczowych to picie dużej ilości wody. Zwiększy to produkcję moczu, dzięki czemu będziecie w stanie wypłukać bakterie podczas oddawania moczu. Trzeba pić od 6 do 8 szklanek wody dziennie, aby zapobiec nawracającym zakażeniom układu moczowego.
Zapalenie dróg moczowych – częściej sikaj
Druga ważną rzeczą jest regularnie opróżnianie pęcherza. Nawet jeśli za każdym razem będziesz siusiać mało. Jeśli będziesz wstrzymywać oddawanie moczu, obecne w nim bakterie będą się rozwijać, powodując zapalenie dróg moczowych oraz zapalenie pęcherza.
Zapalenie dróg moczowych – sok z żurawiny wypłucze bakterie z moczu
Żurawina zawiera substancję, która zmniejsza namnażanie się bakterii E. coli odpowiedzialnych za zapalenie dróg moczowych. Powoduje też, że bakterie te są szybko wypłukiwane. Zmniejsza też występowanie nawracających zapaleń pęcherza.
Zapalenie dróg moczowych – jagody zakwaszą mocz przy infekcji
Podobnie jak żurawina, borówka jest bogata w witaminę C, która sprawia, że mocz staje się niedobry dla bakterii. Zapobiega również przyklejaniu się bakterii E. Coli do ścianek pęcherza moczowego, dzięki czemu można je łatwo wypłukać podczas oddawania moczu. Zapalenie dróg moczowych nam nie grozi. Co robić? Pić sok z jagód dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem.
Zapalenie dróg moczowych – soda zmniejszy pieczenie przy oddawaniu moczu
Uczucie pieczenia może być spowodowane wysoką kwasowością moczu. Soda oczyszczona ma odczyn zasadowy, więc zmniejszy kwasowość moczu, a nawet go zneutralizuje. Zmniejsza więc nieprzyjemne pieczenie przy siusianiu gdy jest zapalenie dróg moczowych czy zapalenie pęcherza. Co robić? Dodaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej do szklanki wody. Wymieszaj, aż proszek się rozpuści. Wypij raz dziennie na czczo.
Zapalenie dróg moczowych – napój z pietruszki zadziała moczopędnie
Apigenina, główny składnik pietruszki, ma właściwości moczopędne, a także przeciwzapalne. To przy zapaleniu dróg moczowych jest najważniejsze. Pomoże też pozbyć się nadmiaru wody z organizmu. Co robić? Zagotuj szklankę wody. Dodaj garść świeżej, posiekanej natki pietruszki lub 2 łyżki suszonej. Gotuj na małym ogniu przez 10 minut. Odcedź i wypij (gorący lub zimny).
Zobacz też:
Choroby nerek – zobacz jakie badania trzeba zrobić
Kolka nerkowa – powstawanie, naturalne metody leczenia, czego unikać
Kolor moczu – zobacz co mówi o twoim zdrowiu
Zapalenie dróg moczowych – napój z czosnku pomoże wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego
Czosnek jest doskonałym lekarstwem na zapalenie dróg moczowych. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Wspomaga on układ odpornościowy w walce z zapaleniem pęcherza moczowego. Co robić? Zmiażdż 5 do 6 ząbków świeżego czosnku. Namocz je w 0,5 litrze ciepłej wodzie. Odczekaj 10 minut. Pij wodę przez cały dzień.
Zapalenie dróg moczowych – ocet jabłkowy rozpuści kamienie w nerkach
Ocet jabłkowy ma właściwości antybakteryjne. Skutecznie zwalcza bakterie obecne w układzie moczowym. Poza tym zawiera kwas cytrynowy, który może pomóc w rozpuszczeniu złogów wapnia. A one mogą być przyczyną nawracającego zapalenie dróg moczowych. Co robić? Wymieszaj 2 łyżki stołowe octu w szklance wody i wypij rano na czczo.
Zapalenie dróg moczowych – napar z imbiru oczyszcza nerki
Imbir ma właściwości przeciwzapalne i walczy z różnymi bakteriami. Wypłukuje z nich toksyny i szkodliwe substancje. Szybciej więc uporamy się z zapaleniem dróg moczowych.
Co robić? Dodaj 2 łyżki świeżego rozdrobnionego imbiru do litra wrzącej wody. Gotuj na małym ogniu przez 10 minut. Odcedź i pij od 2 do 3 filiżanek dziennie. Dodaj miód dla lepszego smaku.
Zapalenie dróg moczowych – zielona herbata poprawi pracę układu moczowego
Ma bowiem właściwości moczopędne. Dzięki temu w nerkach nie będzie powstawał piasek. Natomiast składnik znajdujący się w zielonej herbacie – katechina ma właściwości antybakteryjne. To z kolei ochroni nerki od powstawania stanów zapalnych. Jest więc doskonałym środkiem który zapobiega zapaleniu dróg moczowych. Co robić? Pić dziennie od 4 do 5 filiżanek ciepłej zielonej herbaty.
Zapalenie dróg moczowych – chrzan wspomaga pracę nerek
Chrzan ma działanie bakteriobójcze i moczopędne. Jest polecany osobom z kamicą nerkową. Zapobiega również nadmiernemu zatrzymaniu wody w organizmie, a więc zmniejsza opuchnięcia. Jest sprzymierzeńcem układu moczowego i chroni przez zapaleniem dróg moczowych. Co robić? Dodaj 1 łyżkę startego świeżego chrzanu do 1 szklanki ciepłej wody. Dodaj do niego łyżeczkę miodu. Wymieszaj i wypij.
Tylko nie zielona herbata w przypadku problemów z pęcherzem!!