9 domowych sposobów na opuchnięte oczy – pomogą truskawki, ziemniaki i torebki po herbacie

opuchnięte oczyBudzisz się i masz opuchnięte oczy. To frustrujące, gdy masz ważny dzień przed sobą. Na szczęście możesz sobie poradzić naturalnymi sposobami.

Dlaczego mamy opuchnięte oczy? Dzieje się tak, z powodu płaczu, stresu, genetyki, zapalenia skóry, zmian hormonalnych w organizmie, zmiany pogody, problemów z zatokami, kaca, złej diety, braku snu i reakcji alergicznej. Oto 9 najlepszych sposobów na pozbycie się zapuchniętych oczu:

Na opuchnięte oczy – woda

Najprostszym sposobem na pozbycie się opuchniętych oczu jest picie wody. Kiedy ciało jest dobrze nawodnione, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo zatrzymania wody, które może spowodować puchnięcie m.in. skóry pod oczami. Woda pomaga również wypłukać toksyny z organizmu.

Co robić? Aby zachować dobre nawodnienie, pij co najmniej 8-10 szklanek wody dziennie. Oprócz tego musisz zmniejszyć ilość spożywanej soli, aby zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie. Należy również unikać napojów zawierających kofeinę i gazowanych.

Na opuchnięte oczy – zimne łyżki

Ten prosty środek domowy jest zaskakująco bardzo skuteczny. Pomoże to zacieśnić skórę wokół oczu, a także rozluźnić naczynia krwionośne, zapewniając ulgę zmęczonym oczom.

Co zrobić? Włóż 6 łyżek do lodówki na 10 do 15 minut. Przytrzymaj zaokrągloną część łyżeczki przy oku przez kilka minut. Gdy łyżka się ociepli, zastąp ją inną zimną z lodówki.

Na opuchnięte oczy – torebki na herbatę

Bez względu na to, czy są to torebki z zieloną herbatą, czy też torebki z czarną herbatą, mogą one łagodzić podrażnione oczy. Mogą również złagodzić zaczerwienienia i stany zapalne oraz zmniejszyć obrzęk.

Co robić? Włóż 2 zużyte torebki herbaty do lodówki na 30 minut. Połóż się i połóż torebki z herbatą na powiekach. Pozostaw je na 10 do 15 minut. Powtarzaj kilka razy dziennie.

Zobacz też:

Oliwa z oliwek dla urody: 10 super przepisów

Maseczka na trądzik i przebarwienia z kurkumą

Olej kokosowy: najlepszy kosmetyk pod oczy

Na opuchnięte oczy – ogórki

Schłodzone ogórki są dobrym lekarstwem na leczenie opuchniętych oczu. Enzymy i substancje ściągające znajdujące się w ogórkach pomagają zmniejszyć stan zapalny i pomóc w napięciu skóry. Pomoże również pozbyć się zmarszczek i cienia wokół oczu.

Co zrobić? Pokrój ogórek na grube plastry. Chłodzić plastry w lodówce przez 10 minut. Umieść zimne plastry na powiekach na około 10 minut. Powtórz kilka razy dziennie.

Na opuchnięte oczy – białka jaj

Białka mają właściwości ściągające skórę, które pomagają usunąć worki pod oczami, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Co robić? Oddziel żółtka od 2 jaj i umieścić białka w misce. Ubij białka dokładnie, aż uzyskasz sztywną konsystencję. Dodaj kilka kropli oczaru wirginijskiego, naturalny środek ściągający skórę. Użyj pędzla lub miękkiej szmatki, aby nanieść tę miksturę pod oczy i pozostawić do wyschnięcia. Pozostaw na około 15 minut. Rób to codziennie przez kilka dni.

Na opuchnięte oczy – ziemniaki

Podobnie jak ogórki, ziemniaki są również skuteczne w pozbyciu się zapuchniętych oczu. Skrobia obecna w ziemniakach ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają zmniejszyć worki pod oczami. Ten środek jest również pomocny przy zanikaniu cieni pod oczami.

Co robić? Obierz, umyj i osusz ziemniaka średniej wielkości. Zetrzyj, przełóż do czystej szmatki i zwiąż. Umieść tę szmatkę na powiekach na kilka minut. Powtórz ten proces kilka razy, aż opuchlizna ustąpi.

Na opuchnięte oczy – zimna woda

Jeśli masz nieprzespaną noc i masz opuchnięte oczy, zimna woda jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby je zwalczyć. Zimno pomoże skurczyć naczynia krwionośne i zmniejszy obrzęk.

Co robić? Opłucz twarz kilkoma rozpryskami lodowatej wody. Zrób to kilka razy w ciągu dnia. Możesz również użyć małej torebki wypełnionej lodem, owiń ją w ścierkę i połóż na oczach. Powtarzaj, aż zniknie obrzęk.

Na opuchnięte oczy – słona woda

Woda i sól działają również jako prosty środek, aby zmniejszyć obrzęk i opuchliznę pod twoimi oczami. Sól morska pomaga pozbyć się retencji płynów w sposób podobny do osmozy.

Co robić? Wymieszaj ½ łyżeczki soli w misce zawierającej 4 filiżanki wody. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca. Namocz waciki lub wełniane płatki do oczu w tej ciepłej, słonej wodzie i umieść je na powiekach na kilka minut. Powtarzaj przez 15 do 20 minut.

Na opuchnięte oczy – truskawki

Zawarty w truskawkach alfa-hydroksykwas może sprawić, że skóra będzie wyglądać gładko i młodo. Pomaga również zmniejszyć opuchnięcie pod oczami i obrzęk.

Co robić? Schłodź trochę truskawek w lodówce przez 30 minut. Usuń szypułki i pokrój je na grube kawałki. Połóż się i umieść plasterki pod oczami na kilka minut.

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany