Piękne i zdrowe włosy – pomoże odpowiednia dieta i naturalne odżywki

piękne i zdrowe włosyPiękne i zdrowe włosy są marzeniem każdej kobiety. To jedna z największych oznak dobrego zdrowia. Wtedy włosy są lśniące i odpowiednio odżywione. Produkty chemiczne, zanieczyszczenia i złe odżywianie mogą powodować, że włosy są jednak wiotkie i uszkodzone. Zobacz jak łatwo to zmienić.

Piękne i zdrowe włosy dzięki witaminom i minerałom

Przede wszystkim żelazo i cynk są niezbędne do wzrostu włosów. Żelazo pomaga w transporcie tlenu do mieszków włosowych. Bo gdy nie ma go wystarczająco dużo (niedokrwistość) wypadają. Cynk jest odpowiedzialny za lśniące włosy. A gdy go nie ma, stają się szare. Na szczęście, te niezbędne składniki odżywcze jest łatwo znaleźć w wielu produktach: fasola, orzechy, soczewica i pomarańcze.

Piękne i zdrowe włosy potrzebują białka

Ponieważ pojedynczy kosmyk włosów składa się głównie z białka, to zdrowe włosy potrzebują białka do wzrostu i rozwoju. Jeśli nie masz wystarczająco dużo białka w diecie, wzrost włosów zdecydowanie się zmniejszy lub nawet całkowicie zostanie zastopowany.

A więc zjadaj: ziarna, orzechy, fasolę, nasiona i zielone warzywa – to doskonałe źródła białka. Pożywienie takie jak spirulina też jest zalecane. Zawiera bowiem około 60% białka i na dodatek łatwo przyswajalnego.

Zdrowe tłuszcze to piękne i zdrowe włosy

Należy uwzględnić je w diecie, aby włosy były grube. Kwasy tłuszczowe można znaleźć w awokado, orzechach i oleju kokosowym. Jest to istotne, aby spożywać te zdrowe tłuszcze, ponieważ nasz organizm nie wytwarza ich w sposób naturalny. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe spowodują, że suche, łamliwe włosy staną się silniejsze i mocne.

Zobacz też:

Farbowanie włosów – jak zatrzymać kolor włosów na dłużej

Olejowanie włosów: 10 rzeczy, których NIE NALEŻY robić podczas tego zabiegu

Wypadanie włosów powstrzymają orzechy, szpinak, łosoś i miód

Ocet jabłkowy na piękne i zdrowe włosy

Może się to wydawać dziwne, ale ocet jabłkowy jest doskonałym, naturalnym produktem do pielęgnacji włosów. Wystarczy zmieszać równe części octu jabłkowego i wody, umyć włosy normalnym szamponem, nałożyć odżywkę, a następnie spłukać je rozcieńczonym octem jabłkowym.

Pozostaw do wyschnięcia. Ocet jabłkowy będzie działał a jego zapach wyparuje.

Piękne i zdrowe włosy lubią olej kokosowy

To cudotwórczy “preparat” dla włosów. Można go używać jako maskę do włosów raz w tygodniu. Małą miarkę oleju kokosowego wetrzyj we włosy i pozostaw na noc. Rano umyj włosy, a zobaczysz jak staną się błyszczące. Jeśli nie chcesz spać w tej naturalnej masce do włosów, nawet potrzymanie jej 10 minut też pomoże.

Ocen: 17
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany