Makijaż kobiety dojrzałej – jak pomalować usta, rzęsy i brwi?

makijaż kobiety dojrzałejMakijaż kobiety dojrzałej rządzi się swoimi prawami. Powinien on zatuszować mankamenty cery a wyeksponować to co najlepsze. Kobieta po 50-ce może też pozwolić sobie na wyrazisty kolor szminki. Sprawi on, że będzie wyglądała szykownie i elegancko.

Przed nałożeniem pomadki lub błyszczyku na usta dobrze jest je obrysować konturówką w identycznym kolorze. To pozwoli na stabilne utrzymanie kosmetyków wzdłuż konturu ust bez rozmazywania się.

Makijaż kobiety dojrzałej – malowanie ust

Dla kobiet dojrzałych najlepszą opcją będą pomadki ujędrniające z zawartością składników odżywczych i natłuszczających oraz minimalizujących zmarszczki wokół ust – np. z zawartością kolagenu, masłem SHEA, minerałów i witamin A i E. Matowe i w odcieniu jasnej perły mogą zaznaczać nierówności na ustach.

Dojrzałe kobiety elegancko wyglądają w różnych odcieniach czerwieni – koralowym, amarantowym, wiśniowym, karminowym, bordowym, karmazynowym, szkarłatnym i rubinowym. Ale jeśli problemem są wąskie usta, rezygnujemy z mocno kryjących pomadek w ciemnych kolorach – znacznie lepszy będzie błyszczyk w delikatnym, naturalnym kolorze.

Zobacz też:

Akcesoria do makijażu – jak prawidłowo o nie dbać

Makijaż oczu – ważna zasada trzeciego oka w makijażu

Makijaż kobiety dojrzałej – malowanie rzęs i brwi

Rzęsy subtelnie podkreślamy masakrą z efektem wydłużenia i rozdzielenia rzęs. Najlepiej w przypadku makijażu kobiety po 50-tym roku życia będą się sprawdzały tusze w łagodniejszym odcieniu niż czerń – grafit, śliwka lub brąz.

Warto również na zakończenie makijażu wzmocnić i nadać odpowiedni kształt brwiom malując je kredką lub specjalnymi cieniami. Ich właściwa długość i wybarwienie optycznie powiększą oczy i uniosą kąciki zewnętrzne ku górze.

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany