Jak dobierać i gdzie kupować soczewki kontaktowe?

soczewki kontaktoweNa zakupy chodzimy czasem nawet codziennie. Jest to już nasz nieodzowny element dnia i konieczność, dzięki której nie tylko mamy co zjeść, ale się w co ubrać, czy móc się zrelaksować. Zazwyczaj kupujemy rzeczy codziennego użytku, czy niezbędne na daną okazję. Dla osób posiadających wady wzroku do takich przedmiotów należą również soczewki kontaktowe.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Co zrobić, żeby wywierać produkty najlepiej dopasowane do potrzeb?
  • Czy warto kupować szkła kontaktowe w sieci?

W teorii zakupy to sama przyjemność, czasem relaks w czystej postaci. Jednak zdarza się, iż sprawiają nam niemałe problemy i musimy poświęcić im sporo czasu. Dzieje się tak przede wszystkim w sytuacjach, kiedy zmuszeni jesteśmy zakupić produkt nam nieznany, taki jak kubeczek menstruacyjny, czy rzecz, która musi się wręcz idealnie dostosować do naszyć potrzeb. Przykładem mogą być soczewki kontaktowe, a jak wiadomo soczewka kontaktowa to jeden z najbardziej popularnych sposobów na korekcję wzroku i doskonała alternatywa dla tradycyjnych okularów.

Soczewki kontaktowe – czy kupować soczewki jednorazowe czy soczewki miesięczne?

Soczewki to ten rodzaj produktu, który na samym początku powinniśmy dobrać podczas wizyty u lekarza. To lekarz po dokonaniu badania wzroku, powie nam, czy możemy nosić soczewki kontaktowe bez uszczerbku dla naszego zdrowia. Także lekarz określi jaki rodzaj soczewek kontaktowych, będzie dla nas odpowiedni. Wybór soczewek zależy od rodzaju wady wzroku, jej zawansowania, wieku pacjenta i jeszcze kilku innych czynników, o których powinien poinformować nas lekarz okulista, w trakcie wizyty w gabinecie okulistycznym.

Lekarz okulista doradzi nam również, czy w przypadku naszej wady wzroku lepsze będą soczewki jednorazowe, soczewki miesięczne czy jeszcze inny typ soczewek. Może również zalecić wypróbowanie różnego typu soczewek we własnym zakresie, w celu sprawdzenia komfortu używania soczewek kontaktowych. Dla osób dopiero rozpoczynających stosowanie soczewek kontaktowych część określeń odnoszących się do soczewek może być nieco tajemnicza. Na przykład określenie soczewki miękkie odnosi się do soczewek noszonych jeden raz, soczewek tygodniowych czy miesięcznych, ale nie zawsze.

Miesięczne soczewki hydrożelowe – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki hydrożelowe to miękkie soczewki kontaktowe, jeszcze kilka lat temu były soczewkami uznawanymi za nowoczesne. Obecnie to już soczewki starszej generacji. Soczewki hydrożelowe mają tę wadę, że przepuszczają mniej tlenu niż soczewki nowszej generacja. Dlatego są już rzadziej zalecane przez lekarzy okulistów. Okuliści zdaję sobie bowiem sprawę z tego, że użytkowanie tego typu soczewek może prowadzić do poważnego w skutkach niedotlenienia oka. Jednak okulistyka to gałąź medycyny, która bardzo się rozwija, dlatego naukowcy szybko doszli do wniosku, że rozwiązaniem, które połączy stare rozwiązania z nowymi możliwościami, będą soczewki sylikonowo-hydrożelowe.

Na rynku dostępne są różne typy soczewek, w tym takie, które możemy nosić przez różny okres. Na przykład soczewki kontaktowe miesięczne możemy bez żadnej przerwy nosić przez kilkadziesiąt dni. Do wyboru mamy także soczewki jednodniowe czy soczewki tygodniowe. Wybór soczewek zależy od zaleceń lekarza oraz od naszych indywidualnych preferencji. Nie wszyscy czują się dobrze nosząc soczewki 24 godziny na dobę. Co ciekawe kupimy również kolorowe soczewki kontaktowe.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany