Jak przyspieszyć metabolizm? Pomoże cytryna, pieprz i kefir

jak przyspieszyć metabolizmJak przyspieszyć metabolizm? To pytanie zadajesz sobie gdy zaczynasz odchudzanie. Wydaje ci się, że to bardzo trudne, a tak naprawdę wcale tak nie jest. Wystarczy, że niektóre produkty dołączysz do diety, a twoja przemiana materii zdecydowanie przyspieszy.

Stosujesz dietę, a na wadze zaledwie kilogram mniej w ciągu miesiąca? Nie zniechęcaj się, tylko “podkręć” swój metabolizm. Są na to sposoby. Oto pięć magicznych produktów, które natychmiast trzeba wprowadzić do swojej diety.

Jak przyspieszyć metabolizm – oto wielka piątka

1. Sok z cytryny

Okazuje się, że kilka łyżek soku z cytryny tuż przed lub w trakcie posiłku może pomóc obniżyć cukier we krwi zaraz po zjedzeniu. Można również w trakcie posiłku popijać wodę z sokiem z cytryny lub wycisnąć ją do sałatki lub na rybę.

2. Cynamon

Jak nie kochać tej fantastycznej przyprawy, która pomaga wyrównać poziom cukru po jedzeniu i poprawia wrażliwość na insulinę. Cynamon również hamuje apetyt na słodycze.

3. Kefir

Może pomóc w łaknieniu słodyczy. Kwaśna i sfermentowana żywność zabija chęć na słodycze i dodatkowo poprawia florę bakteryjną w jelicie. Zła flora oznacza złe trawienie, a złe trawienie to odkładanie tłuszczu w organizmie.

Zobacz też:

Indeks glikemiczny: co to takiego, produkty o wysokim i niskim indeksie glikemicznym

Jabłko przyspieszy odchudzanie i poprawi zdrowie

Jak schudnąć bez efektu jojo. Daj sobie czas i zmniejszaj porcje powoli

Motywacja do odchudzania: jak skutecznie się zmotywować do odchudzania?

4. Pieprz Cayenne

Pomaga spalić więcej kalorii i ogranicza głód. Można go dodawać do sosów.

5. Olej i mleko kokosowe

Działają przeciwwirusowo i antybakteryjnie, dzięki czemu utrzymują w równowadze dobre bakterie w jelitach, które pomagają lepiej trawić wszystkie pokarmy.

Ocen: 17
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany