Naturalne sposoby, aby przyspieszyć metabolizm

przyspieszyć metabolizmJeśli uważasz, że tłuszcz na twoim brzuchu to poważna sprawa, masz rację. Może być powodem cukrzycy, wysokiego ciśnienie krwi, a nawet udaru mózgu i zawału serca. Warto zrobić wszystko aby przyspieszyć metabolizm i go spalić.

Znany jest on również jako tłuszcz trzewny. Produkuje nadmiar hormonów i substancji przeciwzapalnych i przyczynia się do produkcji złego cholesterolu (LDL) i triglicerydów. Zbyt dużo tłuszczu na brzuchu może spowodować “oporność na insulinę”, w którym hormon zwany insuliną nie może właściwie kontrolować poziom cukru we krwi. A to może narazić cię na ryzyko zakrzepów.

Dobrą wiadomością jest to, że można zapobiec odkładaniu się tłuszczu na brzuchu i to za sprawą wyborów żywieniowych.

Zmiana diety może dosłownie zmienić całe twoje życie

Przyspieszyć metabolizm: Unikaj pojemników z BPA

Podczas gdy większość winy za rosnącą liczbą otyłych ponoszą złe nawyki żywieniowe oraz złe ćwiczenia, naukowcy twierdzą, że winowajcą może być coś innego – bisfenol A, lepiej znany jako BPA. Ten związek chemiczny używany jest do produkcji plastikowych pojemników, w których m.in znajduje się konserwowana żywność. Badanie opublikowane w Journal of American Medical Association stwierdził, że dzieci, które były otyłe mają duże ilości BPA w swoim organizmie.

Przyspieszyć metabolizm: Dodaj żywność z kwasem foliowym

Potrawy bogate w kwas foliowy mogą odwrócić i zapobiec skutkom otyłości spowodowanej przez żywność i substancję takie jak BPA. W rzeczywistości, badania wykazały, że kwas foliowy chroni przed szkodliwym działaniem toksyn, takich jak BPA i innych substancji chemicznych podobnych do estrogenów, które zostały powiązane z powstawaniem różnych nowotworów, zwłaszcza rakiem piersi i prostaty.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Jak zwiększyć metabolizm i szybko schudnąć

Metabolizm da się przyspieszyć

Przyspieszyć metabolizm: Jedz warzywa kapustne

Warzywa kapustne są „napakowane” kwasem foliowym. Wybieraj więc brukselkę, kapustę, kalafior, kapustę włoską, botwinę. Im więcej ich jesz, tym mniejsze szanse na ryzyko rozwoju otyłości, chorób układu krążenia, otępienia, zaburzenia funkcji poznawczych i depresji.

Przyspieszyć metabolizm: Nie jedz zwęglonego mięsa

Zapomnij o czarnym, grillowym mięsie – zawiera rakotwórcze związki chemiczne znane nitrozoaminami.

Przyspieszyć metabolizm: Wymień napoje gazowane na wodą lub herbatę

Napoje gazowane są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do nadwagi. Zawierają one mnóstwo fruktozy, syropu kukurydzianego, który jest także uwikłany w podwyższanie poziomu triglicerydów. Stwierdzono również, że może zakłócić powstawanie dobrych bakterii w jelitach, prowadząc do wrażliwości insuliny i leptyny, jak również do zapaleń.

Przyspieszyć metabolizm: Jedz śniadanie

Zaczynaj dzień od śniadania. To ważny krok w celu zapewnienia spalania odpowiedniej ilości kalorii. Dlaczego? Podczas 6-7 godzin snu, organizm pracuje naprawiając i odbudowując się, na co potrzebne jest dużo energii. Pomijanie śniadania spowalnia metabolizm, ponieważ ostatnią rzeczą, które twoje ciało chce zrobić, gdy jest głodne, to spalić więcej kalorii, więc natychmiast przechodzi w tryb oszczędności energii.

Przyspieszyć metabolizm: Naturalny jogurt idealną przekąską

Jogurt jest doskonałym źródłem wapnia i to dobry wybór na zdrowe śniadanie. Ostatnio dużo się mówi na temat greckiego jogurtu, ponieważ zawiera więcej białka niż inne jogurty. Białko potrzebuje nie tylko więcej czasu, aby zostać strawione w żołądku, co pomaga utrzymać uczucie sytości, ale również ciało spala więcej kalorii jeśli jest więcej białka.
Grecki jogurt jest więc wspaniałym rozwiązaniem nie tylko na śniadanie, ale i jako przekąska. Warto dodać do niego orzechy włoskie, migdały, lub owoce.

Przyspieszyć metabolizm: Ciesz się kawą i herbatą

Korzyści płynące z zielonej herbaty są liczne. Zawiera on katechiny EGCG, które pomaga zwiększyć metabolizm. Kawa zawiera kofeinę, która zwiększa częstość akcji serca, co oznacza, że spalasz więcej kalorii. (Jak w ćwiczeniu, jeśli przyspieszymy tętno, spalimy kalorie).

Ocen: 2
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany