Przytulia czepna – dobra na żylaki?

przytulia czepnaŻylaki to dolegliwość, którą często nie zawracamy sobie głowy do momentu, w którym zaczyna nam naprawdę dokuczać. Zioła to jedne z łatwiej dostępnych środków pozwalających złagodzić przykre dolegliwości. Wiele się mówi o dobroczynnym działaniu kasztanowca i kory dębu, a czy wiesz coś na temat przytulii czepnej? Poznaj jej dobroczynne działanie na Twoje żyły.

Jak powstają żylaki?

Zanim przejdziemy do omawiania wpływu przytulii czepnej na żylaki – kilka słów o tym jak one powstają. Układ krwionośny człowieka składa się z żył, tętnic i serca. Krew krąży po nim, nieustannie pompowana przez serce pod określonym ciśnieniem. Natleniona i bogata w substancje odżywcze płynie w dół, pomaga jej w tym grawitacja. Potem zostaje wtłoczona do żył, aby ponownie nasycić się tlenem – ta droga jest trudniejsza, na tym etapie bowiem musi pokonać siłę przyciągania ziemskiego. Cały ten proces funkcjonuje sprawnie dzięki nieustannej pracy serca, oraz systemowi zastawek w żyłach, które uniemożliwiają krwi cofanie się.

Żylaki to, najprościej rzecz ujmując, nadmiernie rozciągnięte żyły. Kiedy zbyt długo przebywamy w jednej pozycji, a krew nie ma jak odpłynąć, ciśnienie które się wytwarza, rozpycha ścianki naczyń krwionośnych. Z czasem dochodzi do trwałych odkształceń i w miejscach tych zaczyna się gromadzić nadmiar krwi. Najczęściej spotykane są żylaki nóg i odbytu, jednak mogą one powstawać w dowolnej ukrwionej części ciała. Głównym objawem tego schorzenia są charakterystyczne, żylne „pajączki”, a także obrzęk i ból danego miejsca.

Po więcej informacji zapraszamy na: https://naturalnieozdrowiu.pl/przytulia-czepna-wlasciwosci-i-zastosowanie/.

Naturalne wsparcie w walce z żylakami

Żylaki kończyn dolnych – te najpopularniejsze – można usuwać chirurgicznie. Zabieg ten stosuje się w momencie, w którym choroba jest już zaawansowana. Do tego czasu można próbować łagodzić jej objawy domowymi sposobami. Produkty bogate w witaminę C, a także wszystkie inne, które działają dobroczynnie na układ krążenia, będą nieocenioną pomocą w poszukiwaniu ulgi. W tym momencie dochodzimy do głównej bohaterki naszego artykułu.

Przytulia czepna obniża ciśnienie krwi, i wzmacnia mięsień sercowy za sprawą zawartych w niej glikozydów. Kumaryna, czyli substancja odpowiadająca za charakterystyczny zapach rośliny wykazuje między innymi działanie antyzakrzepowe. Dzięki zawartości witaminy C, ścianki żył staną się mocniejsze, a co za tym idzie – będą rzadziej pękać.

Jak korzystać z właściwości przytulii czepnej?

W jaki sposób najlepiej zastosować przytulię czepną, aby pomogła uśmierzyć przykre objawy? Można regularnie pić napary lub łykać dostępne w sklepach zielarskich tabletki, z ekstraktem z tego zioła. Dobrym pomysłem będą również chłodne okłady na spuchnięte nogi. W tym celu należy namoczyć kawałek materiału w schłodzonym naparze i owinąć nim bolące miejsca. Już sama temperatura przyniesie ulgę, a dodatkowo ziołowe ekstrakty pomogą zmniejszyć obrzęk.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule artykułu: w naszej opinii przytulia czepna jest wspaniałym i niesłusznie zapomnianym ziołem, po które możemy sięgnąć, by wesprzeć walkę z objawami chorób żył. Warto jednak pamiętać o tym, że same zioła nie wyleczą przyczyny naszych dolegliwości, w tym celu należy udać się na konsultację lekarską.

Ocen: 12
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany