Zapalenie pęcherza moczowego – są na to rady

zapalenie pęcherza moczowegoNie trudno to przeoczyć. Zapalenie pęcherza moczowego to nie jest przyjemna dolegliwość. Każdej wizycie w toalecie towarzyszy ból i pieczenie.

Nie ma chyba kobiety, która chociażby raz w swoim życiu nie zmagała się z zapaleniem pęcherza moczowego. A dlaczego tak się dzieje, że to właśnie panie najczęściej ta dolegliwość dopada. Otóż kobiety maja krótka cewkę moczowa i bakterie z okolic intymnych łatwo dostają się do pęcherza. Tam się namnażają i wywołują stan zapalny. Objawy niestety nie są przyjemne. To nie tylko ból przy oddawaniu moczu, ale tez swędzenie i pieczenie okolic intymnych, parcie na pęcherz. Czasami może pojawić się ból w podbrzuszu i gorączka.

Jeśli zapalenie pęcherza dopada nas nie częściej niż trzy razy w roku, można sięgnąć po leki na zapalenie pęcherza bez recepty. Na szczęście są tez sprawdzone sposoby na zapalenie pęcherza, które wspomogą leczenie.

Zapalenie pęcherza moczowego – ciepłe okłady

One bardzo zmniejsza ból. Warto więc wlać do termoforu ciepłą wodę i położyć go na podbrzusze przynajmniej na 15 minut. Warto te okłady stosować nawet kilka razy dziennie. Wieczorem można pokusić się ciepłą kąpiel z garścią soli Epso. Ona łagodzi ból.

Zapalenie pęcherza moczowego – pij wodę

Najlepiej niegazowana wodę mineralna. Rozcieńczy ona mocz i szybciej zostaną usunięte z pęcherza bakterie. Można tez co drugi dzień dodać pół łyżeczki sody. O herbacie i kawie trzeba zapomnieć, bo podrażniają pęcherz.

Zapalenie pęcherza moczowego – łyk ziołowej mikstury

Zioła bardzo są przydatne w leczeniu zapalenia pęcherza. Warto przygotować herbatkę z owoców jałowca. Łyżkę owoców należy utłuc w moździerzu i zalać szklanka wrzątku. Pozostawić pod przykryciem na 15 minut. Następnie odcedzić. Taka herbatkę należy pic dwa razy dziennie – rano i wieczorem nawet przez 5 dni. Taką sama herbatkę można zrobić z szałwii lub z kopru

Zapalenie pęcherza moczowego – nasiadówka też działa

To stary sposób naszych babć, ale skuteczny. Działają bowiem bakteriobójczo i odkażająco. Jak ją zastosować? Najpierw trzeba przyrządzić napar z odpowiednich ziół (może to być mieszanka szałwii, rumianku i borówki lub mącznicy, nawłoci i lubczyku). Napar należy wlać do miski z gorącą parującą wodą i kucnąć nad nią na 15 minut. Warto tak robić raz dziennie przez kilka dni. Za każdym razem trzeba przygotować świeży napar.

Zapalenie pęcherza moczowego – kiedy do lekarza

Jeśli po kilku dniach stosowania naturalnych metod ból nie przechodzi, a nawet się wzmaga, należy skontaktować się z lekarzem. Wtedy przepisze on odpowiednie leki. Jednak pojawienie się objawów u mężczyzn i u dzieci wymaga zawsze natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany