Marihuana lecznicza – warto wiedzieć więcej

marihuana leczniczaMedyczna marihuana jest lekiem znanym od tysięcy lat. Lecznicze właściwości marihuany sprawdzają się w wielu jednostkach chorobowych. Marihuanę medyczną coraz częściej przepisują lekarze na całym świecie.

Lecznicza marihuana może pomagać w przypadku przewlekłych problemów z bólem, ale może także pozytywnie wpłynąć np. na ludzi z problemami psychologicznymi, taki jak depresja czy też takimi schorzeniami, jak np. bezsenność czy alzheimer. Po medyczną marihuanę można sięgnąć tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarską. Warto tutaj wspomnieć, że zawiera wysokie stężenie THC, które ma działanie psychoaktywne. Lekarze przepisując marihuanę leczniczą bardzo często zalecają suplementację CBD, która łagodzi działanie psychoaktywne.

Marihuana lecznicza – gdzie szukać pomocy?

Od 2017 roku marihuana lecznicza jest legalna w Polsce i każdy lekarz z wyłączeniem lekarzy weterynarii może przepisywać receptę na marihuanę. Wybierając lekarza pamiętaj jednak, że liczy się tu doświadczenie lekarza w prowadzeniu takiego rodzaju wspierającej terapii. W konsekwencji pandemii większość usług medycznych realizowana jest online, w ten sposób nie trzeba tracić czasu na dojazd do lekarza. W trakcie wizyty która polega na wideo połączeniu, lekarz przeprowadza kwalifikacje, zadaje pytania pacjentowi na temat przebiegu choroby oraz określa jakie leki Pacjent przyjmuje i czy nie ma przeciwwskazań  do terapii konopnej. Na zakończenie wizyty, jeśli nie ma przeciwwskazań pacjent dostaje receptę na marihuanę leczniczą w postaci kodu pin przesłanego wiadomością sms. Ten kod w połączeniu z numerem pesel pacjenta jest e-receptą, którą można wykupić w wybranych aptekach. Obecnie w Polsce dostępne są 4 preparaty z wysoką zawartością THC i niską zawartością CBD.

Marihuana medyczna – skuteczna pomoc na wielu chorobach

Marihuana medyczna może być bardzo pomocna w terapii chorób zapalnych jelit, stwardnienia rozsianego, choroby Alzheimera, padaczki, zaburzeń lękowych, nowotworów, z którymi wiążą się dolegliwości bólowe, itp. Możemy tutaj także sięgnąć po inne rozwiązania, takie jak szeroko dostępne olejki CBD bądź inne produkty konopne premium, ale właściwości lecznicze o wiele łatwiej pozwoli nam pozyskać marihuana medyczna. Każda partia leku, jakim jest dostępna na receptę, jej uprawa jest wysoce regulowana, kwiatostany konopi są dokładnie przebadane. Warto więc sięgać po sprawdzone konopie lecznicze, które zapewnią nam odpowiednią dawkę substancji aktywnych w przypadku naszego schorzenia. Czyńmy to zawsze pod kontrolą lekarza.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany