Jaką dietę wybrać, aby pozbyć się problemów ze zdrowiem: wzdęć, zaparć, osłabienia, zmęczenia, problemów ze skórą

jaką dietę wybraćChoć zdrowo się odżywiasz, zastanawiasz się jaka dietę wybrać, aby pokonać problemy ze zdrowiem. Na szczęście nie są one bardzo poważne, ale utrudniają codzienne funkcjonowanie. I wystarczy zmienić sposób odżywiania się, aby zapomnieć o tych kłopotach. To nie jest rewolucja, to ewolucja. Dasz radę.

Jaką dietę wybrać, gdy masz wzdęcia

Wzdęcia, refluks, odbijanie to klasyczne objawy, że coś może powodować podrażnienia i stany zapalne w jelitach. Często jest to reakcja na gluten. Wyeliminuj go z diety na tydzień. Może okazać się, że poczujesz się lepiej i będziesz miała zdecydowanie więcej energii. Być może będzie to początek twojej diety bezglutenowej.

Jaką dietę wybrać, gdy masz zaparcia

To znak, że nie tylko mało pijesz, ale że w twojej diecie jest za mało produktów z błonnikiem. Powinno go być przynajmniej 30 gramów dziennie. Gdzie go znajdziesz? M.in. w warzywach korzennych (rzepa, marchewka, buraki), w gotowanych nasionach (soczewica, groch, fasola biała, soja, bób), w ziarnach dyni i słonecznika.

Jaką dietę wybrać, gdy jesteś zmęczona

Jeśli po 1-2 godzinach od zjedzenia śniadania potrzebujesz kawy, żeby się pobudzić, to znak, że w twojej diecie brakuje odpowiednich składników odżywczych. Musisz koniecznie zmienić śniadania. Powinny być one z mniejszą zawartością cukru, natomiast bogate w białko i mikroelementy. Idealne są zielone koktajle lub grecki jogurt z owocami, orzechami, nasionami lnu i płatkami kokosowymi.

Zobacz też:

Zioła i herbaty na pozytywną energię: jakie wybrać, by poczuć się lepiej

Wiosenne oczyszczanie organizmu: dlaczego jest ważne, jak długo je stosować, co jeść i pić aby się oczyścić

Witamina D i witamina K: dlaczego potrzebują ich kobiety, objawy niedoboru, gdzie ich szukać

Jaką dietę wybrać, gdy jesteś osłabiona

Skąd wiadomo, kiedy mamy za mało białka? Istnieje kilka klasycznych objawów: głód na słodycze, złe samopoczucie, ogólne osłabienie i łapanie nawet najdrobniejszych infekcji. Dobra wiadomość jest taka: bardzo łatwo to naprawić. Wystarczy na śniadanie dodać trochę masła orzechowego, na lunch jeść sałatkę z kurczaka, a na kolację rybę. Jeśli jesteś wegetarianką, zjadaj więcej fasoli, soczewicy czy tofu.

Jaką dietę wybrać, gdy masz problemy skórne

Wysypka, pryszcze, wykwity skórne to informacja dla ciebie, że dostarczasz organizmowi nie tego co potrzebuje. A potrzebuje zdrowych tłuszczy. Czasami na powierzchni skóry ujawniają się problemy z żołądkiem. Podejrzani: cukier i nabiał – istnieje bowiem duża szansa, że one powodują stany zapalne. Jeśli wyeliminujesz je z diety, twój stan skóry bardzo się poprawi.

Jaką dietę wybrać, gdy masz wahania nastrojów

To kolejny sygnał, że twój sposób żywienia jest do bani. Twój mózg nie otrzymuje potrzebnych mu składników. Nie ma wystarczającej ilości węglowodanów potrzebnej do produkcji serotoniny. Dieta uboga w kwasy omega-3 (ryby, śledzie, sardynki) może powodować nawet depresję. Poza tym wrażliwość na gluten może powodować stany zapalne całego organizmu, które mają wpływ również na pracę mózgu i wywoływać lęk i depresję.

Ocen: 3
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany