Wiosenne oczyszczanie organizmu: dlaczego jest ważne, jak długo je stosować, co jeść i pić aby się oczyścić

wiosenne oczyszczanie organizmuWiosenne oczyszczanie organizmu – myślisz że to tylko moda. I że stosują je wyłącznie młode osoby. Jesteś w błędzie. To sposób, aby i twój organizm był zdrowszy, a ty czuła się lepiej.

Oczyszczanie organizmu w tych czasach jest wręcz koniecznością. Każdego dnia bowiem jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia. Zawarte są one nie tylko w powietrzu czy wodzie, ale i w jedzeniu. Duże znaczenie mają również substancje znajdujące się w detergentach i kosmetykach. Do tego dochodzi jeszcze przyjmowanie leków.

Dlaczego jest potrzebne wiosenne oczyszczanie organizmu

Nasz organizm chłonie te toksyny niczym gąbka. Jest ich jednak tak dużo, że nie daje sobie rady z oczyszczaniem. W konsekwencji nasze zdrowie pogarsza się. Najpierw czujemy się zmęczeni i mamy problemy z koncentracją. Do tego dochodzi bezsenność i nawracające bóle głowy. Jesteśmy bardzo podatni na infekcje, pojawiają się problemy skórne, a nawet kłopoty z normalnych funkcjonowaniem układu pokarmowego. Cierpimy na wzdęcia i zaparcia. Pojawia się często nieprzyjemny zapach z ust, nasza skora jest ziemista a ciało nie najlepiej pachnie.

Wiosenne oczyszczanie organizmu – jak to się robi

Na szczęście w bardzo prosty sposób możemy oczyścić nasz organizm. Pomóc mu pozbyć się toksyn. Podstawą takiej kuracji jest odpowiednia dieta, która opiera się na warzywach i owocach. Znajdują się w nich naturalne antyoksydanty, które odpowiedzialne są za usuwanie toksyn. Należy zjadać codziennie minimum 400 gram. Nie wolno jednak zapominać o regularnych, małych posiłkach 4-5 dziennie, ostatni minimum 2 godziny przed snem. Rezygnujemy natomiast z picia kawy, czarnej herbaty, alkoholu i palenia papierosów. Oczyszczanie powinien trwać nie więcej niż 7 dni, choć najbardziej popularny jest 3 dniowy detoks tzw. weekendowy. Są osoby, które stosują go nawet 14 dni i dłużej, ale wtedy wymaga to konsultacji lekarskiej. Podobnie zresztą, gdy cierpimy na choroby przewodu pokarmowego.

Zobacz też:

Detoks i oczyszczanie organizmu. Dla kogo i jak to zrobić

Oczyszczanie organizmu – kapusta i brokuły ci pomogą

Najlepsze sposoby na zgrabną sylwetkę: dieta, trening, suplementy

Wiosenne oczyszczanie organizmu – co należy jeść

Poniżej przedstawiamy tzw. produkty odtruwające. W czasie oczyszczanie należy tylko je spożywać. Te produkty warto również na stałe wprowadzić do codziennego menu. Będą korzystnie wpływały na nasz metabolizm i pomagały każdego dnia oczyszczać organizm:

 • buraki – to najważniejsze warzywo w czasie oczyszczania. Ma mnóstwo błonnika i antyoksydantów. Mają działanie przeciwzapalne i detoksykujące.
 • cytryna – ma nie tylko antyoksydanty ale i witaminę c. Wypita woda z cytryna rano na czczo pobudza ruchy perystaltyczne jelit. Odkwasza nasz organizm.
 • kapusta – to dzięki zawartej w niej siarce ma tak cudowne właściwości oczyszczające. Doskonale wpływa na układ pokarmowy. Działa antynowotworowo. Poprawia prace wątroby.
 • kasza jaglana – odkwasza organizm. Działa też przeciwgrzybiczo.
 • żurawina – ma działanie antybakteryjne i moczopędne. Usprawnia perystaltykę jelit.
 • seler – usuwa kwas moczowy, bo ma właściwości odkwaszające.
 • natka pietruszki – chlorofil który ona zawiera ma niesamowite działanie oczyszczające. Poza tym działa moczopędnie więc przyspiesza usunięcie toksyn z organizmu.
 • jabłka – mają mnóstwo błonnika, który idealnie oczyszcza nasze jelita. Poza tym chłoną toksyny jak gąbka. Usuwają metale ciężkie i wolne rodniki.
 • czosnek – pomaga pozbyć się bakterii i grzybów.
 • borówki – ma mnóstwo silnych antyoksydantów. Chroni przed wolnymi rodnikami, chorobami serca, alergią, cukrzycą.
 • imbir – działa mocno przeciwzapalnie i oczyszczająco.
 • kalafior – to skarbnica błonnika, witaminy c i glukozynolanów.
 • siemię lniane – ma mnóstwo błonnika i liganów, które wymiatają z naszego organizmu wszelkie zanieczystości.
 • arbuz – działa moczopędnie bo ma w swoim składzie dużo wody.
 • cebula – działa antypasożytniczo. Usuwa metale ciężkie.
 • brokuły – udrażnia naczynia krwionośne. Zmniejsza poziom cholesterolu.

Wiosenne oczyszczanie organizmu – nie wolno zapominać o piciu

To bardzo ważne w czasie oczyszczania. Najważniejsza jest woda. Woda bowiem potrzebna jest przy neutralizacji toksyn w wątrobie oraz do prawidłowej pracy nerek. Należy pić jej około 2 litrów dziennie. Najlepiej mineralnej, niegazowanej.
Przy oczyszczaniu potrzebna jest też zielona herbata. Wspomaga przemianę materii oraz pobudza układ odpornościowy. Chroni przeciążona wątrobę podczas detoksu. Usuwa wolne rodniki.

Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany