Wiosenne oczyszczanie organizmu: dlaczego jest ważne, jak długo je stosować, co jeść i pić aby się oczyścić

wiosenne oczyszczanie organizmuWiosenne oczyszczanie organizmu – myślisz że to tylko moda. I że stosują je wyłącznie młode osoby. Jesteś w błędzie. To sposób, aby i twój organizm był zdrowszy, a ty czuła się lepiej.

Oczyszczanie organizmu w tych czasach jest wręcz koniecznością. Każdego dnia bowiem jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia. Zawarte są one nie tylko w powietrzu czy wodzie, ale i w jedzeniu. Duże znaczenie mają również substancje znajdujące się w detergentach i kosmetykach. Do tego dochodzi jeszcze przyjmowanie leków.

Dlaczego jest potrzebne wiosenne oczyszczanie organizmu

Nasz organizm chłonie te toksyny niczym gąbka. Jest ich jednak tak dużo, że nie daje sobie rady z oczyszczaniem. W konsekwencji nasze zdrowie pogarsza się. Najpierw czujemy się zmęczeni i mamy problemy z koncentracją. Do tego dochodzi bezsenność i nawracające bóle głowy. Jesteśmy bardzo podatni na infekcje, pojawiają się problemy skórne, a nawet kłopoty z normalnych funkcjonowaniem układu pokarmowego. Cierpimy na wzdęcia i zaparcia. Pojawia się często nieprzyjemny zapach z ust, nasza skora jest ziemista a ciało nie najlepiej pachnie.

Wiosenne oczyszczanie organizmu – jak to się robi

Na szczęście w bardzo prosty sposób możemy oczyścić nasz organizm. Pomóc mu pozbyć się toksyn. Podstawą takiej kuracji jest odpowiednia dieta, która opiera się na warzywach i owocach. Znajdują się w nich naturalne antyoksydanty, które odpowiedzialne są za usuwanie toksyn. Należy zjadać codziennie minimum 400 gram. Nie wolno jednak zapominać o regularnych, małych posiłkach 4-5 dziennie, ostatni minimum 2 godziny przed snem. Rezygnujemy natomiast z picia kawy, czarnej herbaty, alkoholu i palenia papierosów. Oczyszczanie powinien trwać nie więcej niż 7 dni, choć najbardziej popularny jest 3 dniowy detoks tzw. weekendowy. Są osoby, które stosują go nawet 14 dni i dłużej, ale wtedy wymaga to konsultacji lekarskiej. Podobnie zresztą, gdy cierpimy na choroby przewodu pokarmowego.

Zobacz też:

Detoks i oczyszczanie organizmu. Dla kogo i jak to zrobić

Oczyszczanie organizmu – kapusta i brokuły ci pomogą

Najlepsze sposoby na zgrabną sylwetkę: dieta, trening, suplementy

Wiosenne oczyszczanie organizmu – co należy jeść

Poniżej przedstawiamy tzw. produkty odtruwające. W czasie oczyszczanie należy tylko je spożywać. Te produkty warto również na stałe wprowadzić do codziennego menu. Będą korzystnie wpływały na nasz metabolizm i pomagały każdego dnia oczyszczać organizm:

 • buraki – to najważniejsze warzywo w czasie oczyszczania. Ma mnóstwo błonnika i antyoksydantów. Mają działanie przeciwzapalne i detoksykujące.
 • cytryna – ma nie tylko antyoksydanty ale i witaminę c. Wypita woda z cytryna rano na czczo pobudza ruchy perystaltyczne jelit. Odkwasza nasz organizm.
 • kapusta – to dzięki zawartej w niej siarce ma tak cudowne właściwości oczyszczające. Doskonale wpływa na układ pokarmowy. Działa antynowotworowo. Poprawia prace wątroby.
 • kasza jaglana – odkwasza organizm. Działa też przeciwgrzybiczo.
 • żurawina – ma działanie antybakteryjne i moczopędne. Usprawnia perystaltykę jelit.
 • seler – usuwa kwas moczowy, bo ma właściwości odkwaszające.
 • natka pietruszki – chlorofil który ona zawiera ma niesamowite działanie oczyszczające. Poza tym działa moczopędnie więc przyspiesza usunięcie toksyn z organizmu.
 • jabłka – mają mnóstwo błonnika, który idealnie oczyszcza nasze jelita. Poza tym chłoną toksyny jak gąbka. Usuwają metale ciężkie i wolne rodniki.
 • czosnek – pomaga pozbyć się bakterii i grzybów.
 • borówki – ma mnóstwo silnych antyoksydantów. Chroni przed wolnymi rodnikami, chorobami serca, alergią, cukrzycą.
 • imbir – działa mocno przeciwzapalnie i oczyszczająco.
 • kalafior – to skarbnica błonnika, witaminy c i glukozynolanów.
 • siemię lniane – ma mnóstwo błonnika i liganów, które wymiatają z naszego organizmu wszelkie zanieczystości.
 • arbuz – działa moczopędnie bo ma w swoim składzie dużo wody.
 • cebula – działa antypasożytniczo. Usuwa metale ciężkie.
 • brokuły – udrażnia naczynia krwionośne. Zmniejsza poziom cholesterolu.

Wiosenne oczyszczanie organizmu – nie wolno zapominać o piciu

To bardzo ważne w czasie oczyszczania. Najważniejsza jest woda. Woda bowiem potrzebna jest przy neutralizacji toksyn w wątrobie oraz do prawidłowej pracy nerek. Należy pić jej około 2 litrów dziennie. Najlepiej mineralnej, niegazowanej.
Przy oczyszczaniu potrzebna jest też zielona herbata. Wspomaga przemianę materii oraz pobudza układ odpornościowy. Chroni przeciążona wątrobę podczas detoksu. Usuwa wolne rodniki.

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany