Początek wakacji czyli najwyższy czas się wziąć za siebie!

treningOkres wakacyjny to czas, gdzie zazwyczaj z powodu ogromnych temperatur, nie mamy motywacji ani chęci do ćwiczeń. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie powakacyjny czas, który może pomóc nam wrócić na właściwe tory zdrowego trybu życia.

Lato to pora, gdy wieczorny grill ze znajomymi, wyjście na miasto czy wypoczynek nad morzem stawiamy na pierwszym miejscu. Nic w tym złego ani nadzwyczajnego, są to przyjemności na które zasłużyliśmy po kilku miesiącach ciężkiej pracy. Natomiast wrzesień to czas, kiedy powoli możemy przestawiać się na powrót do naszych celów w kwestii poprawy kondycji czy wyglądu sylwetki. Odpowiednio ułożony plan treningowy i zbilansowana dieta wraca na pierwszy plan. Ponowne podjęcie się dążenia do formy po błogim lenistwie nie jest łatwe, a towarzyszące nam myśli wcale tego nie ułatwiają. Dlatego warto zastanowić się nad alternatywą do samodzielnego powracania do zdrowego stylu życia. Ciekawym sposobem, który może pomóc nam zdobyć niesamowitą dawkę motywacji, jest wyjazd na obóz odchudzający, który spowoduje, że nabierzemy nowej energii do działań. Jeżeli jednak nie możesz pozwolić sobie na wyjazd, w Twoim mieście lub okolicach z pewnością organizowane są zajęcia grupowe.

Obozy sportowe

Zarówno w okresie letnim, jak i zimowym organizowane są wczasy odchudzające na Mazurach. Takie wyjazdy są planowane na 3, 7 lub 14 dni, więc czas trwania jesteś w stanie dopasować do swoich możliwości. Odnajdą się tam zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, ponieważ każda forma aktywności, a także dieta są dopasowane pod indywidualne uwarunkowania. Na takim obozie z pewnością nie poczujesz monotonii i nudy. Organizowanych jest wiele zajęć obejmujących przeróżne sporty. Przykładowymi aktywnościami jest kickboxing, spływy kajakowe, crossfit czy biegi. Poza treningami, czuwać nad Tobą będzie wykwalifikowany dietetyk, który ułoży zbilansowane posiłki. W zależności od tego jaki masz cel, czy chcesz schudnąć, utrzymać wagę, czy trochę przytyć, wyliczy on Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Możesz być pewny, że takie rozwiązanie spowoduje, że nie będziesz chodził głodny, gdyż pełnowartościowe oraz zdrowe posiłki wspierają funkcjonowanie organizmu podczas wysiłku fizycznego.

Treningi w Twoim mieście

Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na dłuższy wyjazd, skup się nad tym co możesz zrobić na miejscu. Wracając do normalnego trybu życia, bądź rozpoczynając przygodę ze sportem, zawsze raźniej robi się to w grupie. Ludzie dodają nam motywacji, a my możemy przekraczać granicę naszych słabości. Poza tym, nowe znajomości pozwolą Ci jeszcze bardziej zagłębić się w tematykę treningów i zdrowego stylu życia. Jeżeli w okolicy masz siłownię, sprawdź czy nie odbywają się tam zajęcia grupowe pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Najczęściej w ofercie są zróżnicowane treningi, które pozwolą Ci uruchomić do działania wszystkie mięśnie Twojego ciała. Dodatkowo, często spotykaną usługą jest konsultacja z dietetykiem. Jest to świetna szansa na zdobycie wielu cennych wskazówek, które możemy wprowadzić do swojego życia i przygotowywanych posiłków. Oprócz tego, jeżeli lubisz jakąś konkretną dyscyplinę sportową, to właśnie teraz jest idealny czas, żeby zabrać się za jej szlifowanie.

Zajęcia bez wychodzenia z domu

W obecnym czasie wiele siłowni bądź miejsc, w których odbywają się grupowe treningi, oferują zajęcia online. Jeżeli nie chcesz lub nie masz możliwości żeby wyjść z domu, nie szukaj wymówek. W Internecie bez problemu znajdziesz zajęcia o różnym poziomie zaawansowania obejmujące rozmaite zestawy ćwiczeń. Trenując w domu zazwyczaj masz do wyboru dwie opcje, albo zajęcia w czasie rzeczywistym, w których uczestniczy większa ilość osób, albo takie, które możesz włączyć w dowolnie wybranym przez siebie momencie. To, na co się zdecydujesz zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie. Drugą ważną kwestią jest zadbanie o zbilansowaną dietę, która będzie dostarczać do Twojego organizmu wszelkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Dietetycy często oferują swoje usługi online, czy to drogą mailową, telefoniczną lub też za pomocą rozmów wideo.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany