Ćwiczenia w domu dla zapracowanych

fitness

Ćwiczenia w domu mogą być naprawdę skuteczne. I nie musisz wcale chodzić na siłownie jeśli nie masz czasu. Oto cztery proste, ale doskonałe ćwiczenia, których celem jest wzmocnienie całego ciała. Są przeznaczone dla tych, którzy nie mają czasu, gdyż cały trening trwa zaledwie 15 minut, 3 dni w tygodniu.

Jak to działa? W tym samym czasie w czasie działa wiele grup mięśni. Oznacza to, że można spalić więcej kalorii i tłuszczu niż gdyby pracował każdy mięsień indywidualnie.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy wykonać 2 lub 3 zestawy każdego ruchu przy użyciu hantli 3 do 8-kilogramowych. I koniecznie 3 razy w tygodniu, co drugi dzień odpoczynek.

Ćwiczenia w domu: super zestaw

Ćwiczenie 1

A. Dwoma rękoma przytrzymaj jeden hantel. Przełóż go za głowę. Zegnij jedno kolano, a drugą nogę wyprostu i trzymaj kilka centymetrów nad podłożem.

B. napinając mięśnie brzucha, unieś ramiona i zegnij wyprostowaną nogę w kolanie. Chodzi o to, aby kolano i łokcie dotknęły się. Powrót. Wykonaj 12 powtórzeń, zmień nogi i powtórz.

Ćwiczenie 2

A. Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami, stopy płasko i hantle w każdej ręce. Łokcie zegnij, tak aby hantle były na wysokości klatki piersiowej.

B. Napnij brzuch i podnieść pośladki. W tym samym czasie wypchnij hantle przed siebie. Powrót i tak 12 powtórzeń.

Ćwiczenie 3

A. Stań ze złączonymi stopami i delikatnie ugnij kolana, trzymaj hantle w każdej ręce. Zginaj jedną rękę i jednocześnie ugnij mocniej kolano po tej samej stronie.

B. Nogę z mocniej ugiętym kolanem poprowadź do tyłu, tak aby palce dotykały podłogi. Ręka wzdłuż nogi. Powrót. Wykonaj 12 powtórzeń, zmień strony i powtórz.

Ćwiczenie 4

A. Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, ramiona wyprostowane nad głową z hantlem.

B. Powoli wykonaj przysiad z rękami przed sobą. Zrób 12 powtórzeń.

Ocen: 3
3 komentarze
  1. Pamiętajcie tylko drodzy Zapracowani, że żaden trening nie zapewni Wam sukcesu jeśli będzie zbyt krótki! Zapytacie: “Jak to? A co z tabatą?” Ok, to bardzo efektywne ćwiczenia, ale dla osób zaawansowanych. Tak więc warto poświęcić najpierw przynajmniej 30-40 minut na trening.

  2. Dla zapracowanych to relaks przedewszystkim. rolowanie rolkami Blackroll, to idealna propozycja, masaż, rozciaganie mięsni i relaks 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany