TALARIA RESORT & SPA wyjątkowe miejsce dla Was

talaria resortTALARIA RESORT & SPA to nowy pierwszy w Polsce obiekt SPA & WELLNESS, stworzony z myślą o kobietach. W weekendy wypoczywają tam wyłącznie Panie! Jest to miejsce wyjątkowe. Wyjątkowe, bo kobiety są wyjątkowe, ze swoimi potrzebami zależnymi od czasu… i miejsca, w którym się znajdują oraz ludzi i emocji, które je otaczają. Talaria Resort & SPA to coś więcej niż pokoje i SPA. To miejsce stworzone z myślą o Gościach. Tu poczujecie się wyjątkowo w każdym calu.

Talaria Resort & Spa położona jest w Trojanowie koło Garwolina w woj. mazowieckim (93 km od Warszawy, 78 km od Lublina). Otoczony stawami i zielenią 25 hektarowego parku, XIX- wieczny pałac w Trojanowie stanowi centrum tego wyjątkowego miejsca. Zabytek pozostawiony przez lata bez opieki, dziś otrzymał nowe życie, którego główną inspiracją stały się KOBIETY! Nie znaczy to, że jest to miejsce zamknięte dla mężczyzn. Oni też znajdą w Talarii swoje ulubione miejsce. Cisza i spokój – tu słychać szum traw, szelest liści, śpiew ptaków, rozmowy świerszcza ze szczupakiem a przy dobrej pogodzie nawet własne marzenia!

Pałac w Trojanowie – pełen historii

Pierwsze wzmianki o Trojanowie pochodzą już z XV-go wieku – a jako pierwszy właściciel majątku wspominany jest Mikołaj Powała z Taczowa – postać znana z powieści “Krzyżacy” Henryka Sienkiewicza. Sądzi się, że otrzymał on miejscowość w darze za męstwo wykazane podczas bitwy pod Grunwaldem i Koronowem.

Z biegiem lat majątek wiele razy zmieniał właścicieli. Obecny Pałac został wyremontowany w 1868 r. na zlecenie rodziny Ordęgów, jak donoszą źródła, według projektu architekta Bolesława Podczaszyńskiego. Wtedy też został nadany mu wygląd włoskiej willi. W posiadanie rodziny Ordęgów posiadłość weszła najprawdopodobniej jako wiano żony Alfonsa Ordęgi – córki Ludwika Mędrzeckiego, sędziego pokoju powiatu łukowskiego. Po II wojnie światowej, majątek został przejęty przez Skarb Państwa i zarządzany przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa. Pozostawiony bez opieki przez wiele lat popadał w ruinę, a jego stan techniczny stale się pogarszał. Następnie został zakupiony przez obecnego właściciela.

Dziś, otoczony stawami i zielenią 25 hektarowego parku Pałac, dzięki zaangażowaniu nowych właścicieli oraz opracowaniu innowacyjnej koncepcji opartej na filozofii SPA & Wellness otrzymał nowe życie, którego główną inspiracją stały się KOBIETY – niezależnie od wieku i momentu życia, w jakim się̨ znajdują.

TALARIA RESORT & SPA – skąd ta nazwa?

Słowo TALARIA nawiązuje do starogreckiego określenia „skrzydlatych sandałów” – symbolu boga – posłańca Hermesa. TALARIAE były synonimem komfortu i wygody oraz lekkości w chodzeniu po pełnych „wybojów” drogach i ścieżkach życia.

TALARIA RESORT & SPA – świat pokoi i apartamentów

talaria34 pokoje i apartamenty zlokalizowane w Pałacu i Pawilonie Parkowym pozostawią niezapomniane wrażenie dzięki olśniewającym widokom i tematycznym, niepowtarzalnym wnętrzom, dla wystroju których stały się inspiracją. Udało się stworzyć komfortowe i przytulne wnętrza. Nie zapomniano także o potrzebach gości, planując duże lustra czy też dobierając wysokiej jakości kosmetyki do pokoi.

1 pokój Classic Single (1 os.) zlokalizowany w Pawilonie Parkowym – „poza prawem”- to przytulny „mansardowy” pokój jednoosobowy idealny dla tych, którzy cenią sobie prostotę i spokój. Wygodny fotel rozkładany – to pomysł na popołudniowy relaks przy dobrej książce, a także możliwość wypoczynku dla drugiej osoby – wielkość pokoju to ok. 12 m2;

10 pokoi Classic Twin (2 os.) to dwuosobowe mansardowe pokoje: „Na podium”; “Na wyścigach”; „W oczach artysty”, „Na językach”; „W kalendarzu”; „W centrum wydarzeń”; „W przebraniu”; „Na czele imperiów” „W górach” i „Ich żony”, zlokalizowane w Pawilonie Parkowym, idealne dla tych, którzy cenią sobie prostotę i spokój. Wielkość pokoi to ok. 15 m2;

5 pokoi Comfort (1 os.) – zlokalizowane w Pawilonie Parkowym, to przestrzenne pokoje jednoosobowe odpowiednie dla wymagających gości ceniących osobisty spokój, ale także wygodę i komfort snu (szerokość łóżka to 140 cm);

3 pokoje Superior Single (1 os.) – zlokalizowane w Pałacu – „Magia Filmu”; „Mistrzynie Miłości”, i „Magia ogrodów”;

9 pokoi Superior Twin (2 os.) – zlokalizowane w Pałacu- „Mistrzynie ekstrawagancji”; „Mistrzynie Słowa”; „Magia Nobla”;” Magia Muzyki”; „Mistrzynie kamuflażu”; Mistrzynie obiektywu”; „Magia Zapachu”, ”Mistrzynie pędzla” i „Mistrzynie Tańca”; „Magia Biznesu”

2 pokoje Superior Studio (2 os. +) – zlokalizowane w Pałacu „Magia Szampana” i „Mistrzynie Smaku”;

2 Apartamenty w Pałacu: „Królowe Ekranu” i “Królowe Stylu”;

Apartament First Lady z dwoma sypialniami, domową kuchnią, salonem z kominkiem, wyjściem na prywatny taras.

TALARIA RESORT & SPA – coś dla podniebienia

W Talaria Resort & SPA zapraszamy naszych Gości do dwóch restauracji:

Restauracja Sophie posiada przestronny letni taras. Utrzymana w barwach szarości i fioletu, kusi wielbicieli dobrych, domowych smaków serwowanych przez naszego Szefa Kuchni, Konrada Talarka.

Restauracja Susanne z uroczym zaułkiem – herbaciarnią Essencia, który może służyć jako miejsce prywatnych spotkań albo kolacji na wyłączność. Z czerwonym kolorem ścian, przypadnie do gustu szczególnie Paniom. Może też być doskonałym wyborem na romantyczną kolację.

W obu restauracjach podajemy posiłki w ramach wybranych pakietów pobytowych, a także a la carte.

HIT! Nasze restauracje wyróżnia możliwość korzystania z nich w szlafrokach – zapewniamy naszym gościom pełen relaks!

Bar & Cafe Catherine to miejsce, w którym oprócz tradycyjnych i klasycznych drinków, goście znajdą kolekcję win z całego świata oraz wyjątkowo lekkie musujące koktajle.

TALARIA RESORT & SPA – coś dla ciała i duszy

hotel talariaW Talarii znajduje się strefa SPA z basenem z przeciwprądem i podwodną muzyką (temp. 30 stopni), jacuzzi (36 stopni), strefą relaksu z widokiem na ogród i fontannę. Jest też strefa dla zmysłów z sauną kamienną, sauną infrared, misami kąpieli Kneippa. Można skorzystać z łaźni parowej, strefy peelingu solnego, perłowej strefy oczyszczania i wypoczywania. Jest też ziołowy domek.

To aromatyczna strefa wypoczynku pierwsza lub ostatnia po saunach, wspaniała inhalacja, a także relaks dla kręgosłupa i zdrowia z sienną parówką (40 stopni). Dla lubiących ruch przygotowana jest sala z urządzeniami do treningu cardio i sala do ćwiczeń (zajęcia ruchowe, aerobic, joga).

Na terenie hotelu znajduje się 12 gabinetów SPA

TALARIA RESORT & SPA – park

W parku znajdują się 3 stawy, gdzie można spokojnie pomyśleć, poleżakować, popływać łódką lub kajakiem czy też nawet połowić ryby (i odkryć, że to z pozoru nudne zajęcie może być ciekawą odskocznią od stresu codzienności). W parku znajdują się też:

– Rybaczówka – miejsce biesiadne idealne na letni lunch grillowy lub wieczór przy ognisku.

– Letnia altana – to miejsce nad stawem idealne na kameralny koncert , poranny fitness czy też elegancki gabinet masażu na świeżym powietrzu.

– Nasza Bania – to zewnętrzna słowiańska sauna z sensami dla hartu ducha i ciała.

A także 4 km dróżek do biegania i nordic walkingu.

W dodatkowej ofercie zaplanowano szereg rozmaitych, cyklicznych wydarzeń, w tym: warsztaty rozwojowe i artystyczne oraz liczne atrakcje, które pozwolą każdemu odkryć siebie na nowo!

Oprócz tego, w cenie każdego noclegu zawarty jest dostęp do całodziennego pakietu kulinarnego (oprócz oferty BB) oraz różnorodnych aktywności i atrakcji – w ramach formuły wellinclusive.

… bo TALARIA Resort & SPA to wyjątkowe miejsce dla Was!

www.talaria.pl · recepcja@talaria.pl

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany