Sucha skóra nie lubi tych składników w kremie: alkoholu, konserwantów i retinoidów

sucha skoraSucha skóra nie tylko wygląda źle, ale również przysparza wielu problemów właścicielce. Dobrać do niej odpowiednie kosmetyki wcale nie jest takie proste. Warto wiedzieć, czego unikać. Okazuje się, że niektóre kosmetyki (w tym te odmładzające), obiecujące przywrócić blask suchej skórze, mogą zawierać składniki odwadniające.

Oto pięć składników do pielęgnacji tego rodzaju skóry, których należy unikać w kosmetykach:

Sucha skóra nie lubi retinoidów

Podczas gdy składnik ten jest doskonały w pielęgnacji skóry z trądzikiem czy też z chorobami skóry takimi jak łuszczyca, to dla skóry suchej może być szkodliwy. Podrażnienie skóry jest efektem ubocznym tego składnika, więc dodanie go do preparatu dla suchej skóry może oznaczaj tylko jedno – katastrofę.

Nadtlenek benzoilu nie jest wskazany dla suchej skóry

Podczas, gdy dermatolodzy uwielbiają go w leczeniu trądziku, to w innych przypadkach może mieć negatywny wpływ na suchą skórę. Pojawia się wtedy swędzenie, podrażnienie i zaczerwienienie.

Zobacz też:

Olej słonecznikowy dla gładszej skóry

Olejek z awokado dla pięknej skóry

Naturalny rytuał, który lubi twoja skóra

Sucha skóra – unikaj alkoholu

Choć większość produktów zawiera jakiś alkohol (pomaga on w tym, aby składniki wniknęły w skórę), żele i płyny zawierają zwykle wyższe jego stężenie. Najlepiej używać kremów, które nie zawierają alkoholu.

Kwas salicylowy też nie dla suchej skóry

Kwas salicylowy ma doskonałe właściwości zmiękczające i w przypadku prawidłowego jego stosowania może nawet leczyć suchość skóry. Nie kupuj jednak kremu z kwasem salicylowym z niesprawdzonego źródła. Może on być niebezpieczny dla skóry, gdyż nie będzie dokładnie wiadomo jakie jest jego stężenie w preparacie. A wtedy nie tylko ją podrażni ale i dodatkowo jeszcze wysuszy.

Sucha skóra jest wrażliwa na zapachy i konserwanty

Są to główne przyczyny alergii skórnych. Jeśli substancje zapachowe i konserwanty podrażniają skórę, to włączenie ich do pielęgnacji może mieć katastrofalne rezultaty. Wybieraj więc preparaty bezzapachowe i naturalne.

Ocen: 15
3 komentarze
  1. A ja nie wyobrażam sobie dnia bez użycia kremu… Inaczej moja skóra jest sucha i jakaś taka chropowata…

  2. Czyli widzicie drogie panie, że kremowanie wcale nie jest takie dobre;p Szkoda pieniędzy na te wszystkie kremy. Bo więcej zaszkodzą niż pomogą…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany