Kosmetyki dla skóry atopowej – Allergoff Atopy

kosmetyki dla skóry atopowejKosmetyki dla skóry atopowej to kosmetyki specjalistyczne. Charakterystycznym objawem AZS jest bowiem skrajne przesuszenie skóry. U większości pacjentów bardzo dobre efekty przynosi właśnie stosowanie specjalistycznych kosmetyków do skóry atopowej. Dlatego właśnie powstała linia Allergoff® Atopy.

Atopowe zapalenie skóry kogo dotyczy

Jeżeli myślisz, że AZS, czyli atopowe zapalenie skóry to coś, co Ciebie nie dotyczy – możesz się srodze pomylić. Najczęściej diagnozuje się tę chorobę u małych dzieci, ale możemy zacząć na nią chorować w każdym wieku. Szacuje się, że na AZS cierpi około 20% światowej populacji, przede wszystkim mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych. Współczesna medycyna nadal nie znalazła skutecznego rozwiązania tego problemu.

Atopia ma charakter nawrotowy i nawet jeśli wydaje się, że została pokonana, może wrócić po wielu latach. Szczególnie zimą.

Istotne znaczenie w rozwoju i nasilaniu atopowego zapalenia skóry mają czynniki środowiskowe, na przykład alergeny kurzu domowego – roztocze, naskórek i sierść zwierząt, strzępki i zarodniki grzybów i pyłki roślin. Szczególnie zimą, kiedy zamykamy okna i włączamy grzejniki – alergeny zgromadzone w domach zaczynają nam niepostrzeżenie szkodzić. Stąd okresowe zaostrzenia choroby, obserwowane najczęściej od jesieni do wiosny

Kosmetyki dla skóry atopowej – jak je stosować

Codzienne stosowanie Allergoff® Powlekająco barierowego kremu do ciała eliminuje suchość skóry i stabilizuje zaburzenia funkcji barierowych naskórka, wynikających m.in. ze zbyt małej produkcji naturalnych lipidów. Do ochrony skóry podczas kąpieli dla osiągnięcia lepszych rezultatów zaleca się stosowanie Allergoff® Barierowej emulsji do kąpieli leczniczych lub Allergoff® Barierowej oliwki do kąpieli leczniczych.

Taka kuracja przyda się nie tylko osobom, u których zdiagnozowano AZS, ale też tym wszystkim, którzy zimą narzekają na podrażnienia skóry i jej przesuszenie.

W jej skład wchodzą: Barierowa emulsja do kąpieli leczniczych (35 zł, 250 ml), Barierowa oliwka do kąpieli leczniczych oraz Powlekająco barierowy krem do twarzy i ciała (30 zł za 75 ml).

Preparaty z linii Allergoff® Atopy mogą być stosowane już od pierwszego miesiąca życia. Nie zawierają: parafiny, substancji zapachowych, barwników, parabenów.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany