Olej słonecznikowy dla gładszej skóry

olej slonecznikowyOlej słonecznikowy kojarzy nam się z kuchnią. Ale okazuje się, że może być doskonały do pielęgnacji skóry. Zyska wtedy nie tylko nasze zdrowie ale i uroda.

Wydawałoby się, że olej kokosowy ma już pozycję lidera w kosmetyce. Ale nowe badania w International Journal of Cosmetic Science sugerują, że olej słonecznikowy może szybko zdobyć zasłużoną uwagę ze względu na jego właściwości poprawiające stan skóry.

Olej słonecznikowy poprawia nawilżenie skóry

Stwierdzono, że gdy naturalny olej jest używany jako środek oczyszczający, to zmniejszają się podrażnienia, pieczenie, zaczerwienienie, spierzchnięcie. Ale nie wszystkie oleje tak samo działają. Naukowcy przebadali inny rodzaj oleju (olej mineralny) i okazało się, że nie ma takich właściwości jak olej słonecznikowy.

Zobacz też:

Sucha skóra – 4 kroki aby ją ukoić

Skóra zimą – 10 rad aby była zdrowa

Pewnie wiesz, że olej do suchej skóry idealnie się nadaje. Badania w Klinice Dermatologii udowodniły, że olej z nasion słonecznika poprawia nawilżenie skóry poprzez stymulowanie produkcji ceramidów i cholesterolu, dwóch głównych elementów zdrowych komórek skóry.

„To właśnie ceramidy powodują, że skóra staje się miękka i gładka” – wyjaśnia Julia Tzu, dermatolog z Nowego Jorku.

Jak go stosować – bezpośrednio na skórę, choć Tzu zaleca, aby robić to w bardziej suchych obszarach ciała, jak tułów czy nogi, ponieważ może być zbyt ciężki i może zatykać pory w bardziej delikatnych obszarach, takich jak twarz czy dekolt. Na rynku zaczynają pokazywać się kosmetyki z olejem słonecznikowym.

3 komentarze
  1. Olej słonecznikowy nie każdemu się spodoba, ja muszę sięgac po oleje typu suchego i taki jest olej konopny ze sklepu http://www.konopiafarmacja.pl. Smaruje nim i ciało i włosy. Mam skórę bardzo suchą i nawadnianie od środka nie zdało egzaminu. W moim przypadku tylko emolienty i olej konopny.

  2. I jak tu być mądrym? Raz trzeba uważać, żeby cera nie była za tłusta. Teraz, że dobry jest olej słonecznikowy. Co prawda jest napisane, żeby na twarz i dekolt nie używać, ale już sama nie wiem…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany