Olej słonecznikowy dla skóry: jak działa i jak go stosować

olej słonecznikowy dla skóryOlej słonecznikowy kojarzy nam się z kuchnią. Ale okazuje się, że może być doskonały do pielęgnacji skóry. Nawet lepszy niż olej kokosowy który już ma pozycję lidera w kosmetyce. Dzięki swoim właściwościom olej słonecznikowy poprawi nie tylko nasze zdrowie ale i naszą urodę.

Olej słonecznikowy poprawia nawilżenie skóry

Gdy naturalny olej słonecznikowy jest używany jako środek oczyszczający, to zmniejszają się podrażnienia, pieczenie, zaczerwienienie, spierzchnięcie. Ale nie wszystkie oleje tak samo działają. Ze wszystkich rodzajów olei, tylko ten słonecznikowy ma wszystkie powyższe właściwości.

Zobacz też:

Sucha skóra – 4 kroki aby ją ukoić

Skóra zimą – 10 rad aby była zdrowa

Pewnie wiesz, że olej do suchej skóry idealnie się nadaje. Olej z nasion słonecznika poprawia nawilżenie skóry poprzez stymulowanie produkcji ceramidów i cholesterolu, dwóch głównych elementów zdrowych komórek skóry.

To właśnie ceramidy powodują, że skóra staje się miękka i gładka.

Jak stosować olej słonecznikowy

Bezpośrednio na skórę, choć zaleca się, aby robić to w bardziej suchych obszarach ciała, jak tułów czy nogi. Olej słonecznikowy może być zbyt ciężki i może zatykać pory w bardziej delikatnych obszarach, takich jak twarz czy dekolt. Na rynku zaczynają pokazywać się już kosmetyki z olejem słonecznikowym.

Ocen: 24
3 komentarze
  1. Olej słonecznikowy nie każdemu się spodoba, ja muszę sięgac po oleje typu suchego i taki jest olej konopny ze sklepu http://www.konopiafarmacja.pl. Smaruje nim i ciało i włosy. Mam skórę bardzo suchą i nawadnianie od środka nie zdało egzaminu. W moim przypadku tylko emolienty i olej konopny.

  2. I jak tu być mądrym? Raz trzeba uważać, żeby cera nie była za tłusta. Teraz, że dobry jest olej słonecznikowy. Co prawda jest napisane, żeby na twarz i dekolt nie używać, ale już sama nie wiem…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany