Olejek arganowy na zmarszczki

zmarszczkiZmarszczki najczęściej powstają w skutku starzenia się, mimiki, promieniowania słonecznego czy palenia papierosów. Przeciwdziałać nim można za pomocą kremów przeciwzmarszczkowych, które zawierają olejek arganowy.

Olejek arganowy nie tylko nawilża skórę, ale również chroni ją przed wolnymi rodnikami oraz odbudowuje kolagen i elastynę.

Zmarszczki – dlaczego powstają?

1. Starzenie się skóry
Z wiekiem nasze komórki dzielą się wolniej, dlatego skóra właściwa zaczyna się przerzedzać. Dodatkowo wraz z upływem czasu, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych i elastyny, skóra traci zdolność do zatrzymywania wilgoci, a ochronna warstwa lipidowa jest coraz cieńsza. Wszystko to sprawia, że skóra naszej twarzy przestaje być elastyczna i naprężona.

2. Mimika, czyli skurcze mięśni twarzy
Do powstawania zmarszczek przyczyniamy się poprzez uśmiechanie się, marszczenie czoła czy mrużenie oczu. W wyniku tego pojawiają się linie między brwiami (lwia zmarszczka) czy zmarszczki w kącikach oczu (kurze łapki).

3. Promieniowanie słoneczne
Gdy zbyt często się opalamy, uszkadzamy swoją skórę, co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek. Dlatego należy unikać słońca, w upalne dni, między godziną 10, a 16, a także zakrywać ubraniami, jak największą ilość skóry.

4. Palenie papierosów
Palenie hamuje wytwarzanie kolagenu w skórze, co przyczynia się do powstawania zmarszczek.

Zobacz też:

Olejek arganowy doskonały na ciało i włosy. Właściwości olejku arganowego

Olejek arganowy na zniszczone włosy

Na zmarszczki najlepszy olejek arganowy

olejek arganowyOlejek arganowy zwany złotem Maroka, wytłaczany jest z pestek orzechów drzewa Argania Spinosa, które rośnie na pustynnych terenach tego kraju. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (80%), głównie omega-6 i omega-9, które nawilżają i chronią przed wysuszaniem, poprawiają elastyczność, a dzięki temu zmarszczki znacznie się spłycają, a niektóre nawet całkowicie znikają.

Olejek działa antyoksydacyjnie ze względu na wysoką zawartość witaminy E (w postaci kompleksu tokoferoli), a także witaminy C, związków fenolowych (w tym kwas ferulowy) i karotenoidów (w postaci żółtych ksantofili). Jednak nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed przedwczesnym starzeniem się skóry, ale również zatrzymuje wodę w naskórku, jak i odbudowuje kolagen i elastynę. Efektem tego jest złagodzenie zmarszczek i spłycenie blizn, ale również rozjaśnienie cery.

Ocen: 16
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany