Magia witaminy C – wszechstronny eliksir urody

serum z witaminą cNasza cera podlega ustawicznym przemianom. Oddziaływują na nią różne, nie zawsze korzystne, czynniki zewnętrzne, zmienia się też z upływem lat. Bywa, że mimo najlepszej pielęgnacji na skórze pojawiają się przebarwienia, rozszerzone pory, pajączki, które spędzają sen z oczu niejednej z nas. Zamiast się nimi zamartwiać, spróbujmy je złagodzić za pomocą nowatorskich kosmetyków z witaminą C.

Kontra przebarwieniom

O witaminie C najczęściej wiemy tyle, że wspiera odporność naszego    organizmu i jest niezbędna do jego prawidłowego funkcjonowania. Ale lista zalet tego składnika jest o wiele dłuższa, a jej wpływ na skórę coraz częściej doceniają kosmetolodzy i dermatolodzy. Witamina C jest m.in. bardzo pomocna w redukowaniu przebarwień, tych powstałych w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, i tych wywołanych zmianami hormonalnymi oraz starzeniem się skóry. Plamki pojawiają się w wyniku nadprodukcji barwnika – melaniny, który nieregularnie rozkłada się na powierzchni skóry. Takie zmiany nie wyglądają efektownie i nie zawsze zamaskuje je nawet najbardziej kryjący fluid! Wtedy do pomocy warto wykorzystać kosmetyk z witaminą C, bo działa ona rozjaśniająco i pomaga zmniejszyć widoczność przebarwień. Preparaty z dodatkiem tego składnika szczególnie sprawdzą się więc po wakacjach, natomiast u pań w okresie okołomenopauzalnym powinny na stałe wejść do ich pielęgnacyjnej rutyny. Regularne stosowanie takiego serum wstrzymuje miejscową pigmentację cery i działa lekko złuszczająco. Koloryt skóry staje się wyrównany, bardziej jednolity i pełen blasku.

Co ważne, wybierając kosmetyk z witaminą C zwróćmy uwagę na to, czy zawiera on jej ustabilizowaną postać. To gwarancja, że preparat jest dobrze przyswajany przez skórę i nie ulega utlenianiu. Dwie stabilne postaci witaminy C – palmitynian askorbylu i sól sodową fosforanu askorbylu znajdziemy w nowatorskim Serum Vitamin C marki Dermash Cosmetics. Co więcej, obie te postaci witaminy C zamknięte są w zaawansowanym technologicznie liposomowym nośniku. Dzięki temu cenna substancja    serum dociera wgłąb skóry – m.in. tam gdzie znajdują się komórki barwnikowe.

Ochrona i lifting

Witamina C posiada też właściwości przeciwutleniające, to znaczy że pomaga cerze wygrać z wolnymi rodnikami, a one przecież są jednym z czynników przyspieszających starzenie się skóry. Podobnie niweluje niekorzystnie działanie promieniowania ultrafioletowego, które – o czym często zapominamy – jest aktywne nie tylko latem, ale przez cały rok! Można powiedzieć, że witamina C to naturalny filtr UV, który zapobiega tzw. fotostarzeniu się skóry. Dlatego kosmetyki z witaminą C, takie jak Serum Vitamin C marki Dermash Cosmetics, są wskazane do całorocznej pielęgnacji cery.

Taki witaminowy skład jest ważny także dla pań dojrzałych i tych, które zauważają na swoje cerze pierwsze objawy upływającego czasu. Zawarta w serum witamina C zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych m.in. za rozpad kolagenu, aktywuje jego produkcję, co wpływa na odnowę i odbudowę skóry. Większa ilość kolagenu to też większa moc do uszczelniania naczyń krwionośnych i redukcji rumienia. Ale to nie koniec zalet witaminy C! Ma ona też siłę nawilżania, bo wspiera syntezę ceramidów, które zatrzymują wodę w naskórku, dzięki czemu jest gładszy, bardziej elastyczny i po prostu wygląda młodziej!

Eliksir dla współczesnych kobiet

Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po Serum Vitamin C marki Dermash Cosmetics?! Odpowiedź może być nieco zaskakująca. Teraz, gdy wiele godzin spędzamy przed ekranami komputerów i urządzeń mobilnych kosmetyki z witaminą C są jeszcze bardziej wskazane do codziennej pielęgnacji. Okazuje się bowiem, że ta substancja skutecznie chroni skórę przed szkodliwym działaniem światła niebieskiego, które emitują m.in. nasze laptopy i smartfony. Można zatem powiedzieć, że serum z witaminą C to niezbędny kosmetyczny eliksir dla współczesnych kobiet. Jest przy tym uniwersalny i nadaje się do każdej cery, a stosowanie go jest przyjemne. Preparat jest lekki, szybko się wchłania i ma bezzapachową formułę. Wystarczy rozprowadzić go na zwilżonej hydrolatem twarzy, wmasować opuszkami i cieszyć się dzień do dniu promienną, gładką cerą o równym kolorycie.

Dermash Serum z witaminą C:

  • Wyrównanie kolorytu skóry
  • Niweluje przebarwienia typu melaninowego
  • Redukuje zaczerwienienia
  • Zmniejszenie ilości i wielkości porów
  • Wygładza i nawilża skórę

Cena: 89,90 zł

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany