Naturalny rytuał, który lubi twoja skóra

Nasza skóra jest odbiciem tego co dzieje się w naszym organizmie. A więc naskórek jest wynikiem pokarmów, które jemy, wody, którą pijemy i powietrza, którym oddychamy. Ten zabieg przywróci mu zdrowie i urodę.

Ale czasami czynniki środowiskowe oraz zaburzenia hormonalne mogą pozostawić na naszej skórze piętno. Ten rytuał pielęgnacji daje tak fantastyczne rezultaty, że powinien zagościć w domu każdej dbającej o swój wygląd kobiety.

Skóra – problemy

1. Sucha i pomarszczona
2. Hormonalne obrzęki wzdłuż żuchwy
3. Zatkane pory spowodowane zanieczyszczeniem w dużym mieście

Skóra – rytuał

Garnek ugotowanej gorącej wody przelać do miski. Dodać kilka kropli olejku lawendowego lub innego ulubionego. Zmyć twarz olejkiem kokosowym, a następnie wytrzeć skórę czystym ręcznikiem.

Gdy skóra jest oczyszczona z makijażu i oleju, ostrożnie przystawić twarz nad powierzchnię wody (uwaga na zbyt gorącą parę, aby się nie popatrzyć), przykryć głowę dużym ręcznikiem, upewniając się, aby para z miski nie uciekała na boki. Oddychając powoli i głęboko pozostać w tej parowej łaźni 1-3 minuty (można robić przerwy, jeśli trzeba).

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Naturalne sposoby na młodą skórę

Naturalne kosmetyki do zrobienia w domu. Dasz radę!

Następnie wytrzeć twarz suchym czystym ręcznikiem. Przekroić świeżą cytrynę na pół i delikatnie pocierać twarzy unikając okoli oczu. Kwas z cytryny działa jak łagodna mikrodermabrazja i jest najważniejszą częścią tego rytuału.

Na koniec nałożyć maskę z gliny i pozostawić na 15 minut. Delikatnie zmyć maskę, osuszyć skórę nałożyć ulubiony krem.

Skóra – rezultaty

1. Wyczyszczone pory
2. Jędrna i świecąca
3. Natychmiastowa redukcja obrzęków

A jakie są Twoje ulubione rytuały pielęgnacji i naturalne produkty?

Ocen: 6
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany