Pielęgnacja skóry zimą – pomogą mycie, złuszczanie i odpowiednie kosmetyki

pielęgnacja skóry zimąPielęgnacja skóry zimą wymaga specjalnych zabiegów. Skóra bowiem nie lubi zimy. Szkodzi jej mróz, wiatr a w pomieszczeniach suche powietrze. Szybko robi się sucha, szorstka i pojawiają się zmarszczki. Powinniśmy więc ją specjalnie przygotować do tego trudnego okresu.

Pielęgnacja skóry zimą – 3 główne zasady

Sucha i popękana skóra jest podatna na bakterie i infekcje. Jeśli odpowiednio przygotujemy ją do zimy, nie będziemy mieli z nią problemów. Oto trzy główne zasady:

1. Odpowiednie mycie – nie tylko ją oczyści, ale dodatkowo odżywi. Do mycia możesz wybrać toniki, mleczka lub płyny micelarne.

2. Niezbędne składniki w kosmetykach – szukaj tych kosmetyków, które zawierają: wazelinę, olej mineralny, kwas linolowy, ceramidy i glicerynę.

Zobacz też:

Sucha skóra – 4 kroki aby ją ukoić

Naturalne kosmetyki domowej roboty – maseczka do twarzy, serum na włosy, puder brązujący

3. Konieczne złuszczanie – szczególnie ważne jest zimą. Chodzi o to, aby usunąć martwe komórki skóry i przygotować ją do jak najszybszej regeneracji. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy użyć produktów zawierających alfa-hydroksy kwasy lub enzymy Q, które wspomagają odbudowę komórek i poprawiają mikrokrążenie.

Ocen: 3
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany