Cukrzyca – nietypowe objawy i symptomy cukrzycy

cukrzycaCukrzyca to choroba XXI wieku. Lekarze twierdzą, że nawet epidemia. Bardzo dużo chorych nie wie w ogóle, że ma cukrzycę. A ona powoli osłabia nasze zdrowie. Oczywistymi objawami cukrzycy jest: niezaspokojony głód, częste oddawanie moczu, drętwienie rąk lub stóp. Okazuje się, że są jeszcze inne nietypowe objawy cukrzycy.

Cukrzyca powoduje zmiany skórne

Ciemne plamy na skórze, zwykle z tyłu szyi, na łokciach lub kostkami palców, często są wczesnymi oznakami zwiększonego poziomu cukru we krwi. Chociaż takie plamy mogą pojawiać się również przy zmianach hormonalnych lub mogą być uwarunkowane genetycznie. Wysoki poziom insuliny pobudza wzrost komórek skóry i melaniny, pigmentu znajdującego się w tych komórkach. I wtedy pojawiają się te ciemne plamy.

Niewyraźne widzenie jest objawem cukrzycy

pogorszenie wzroku przy cukrzycy

Chcesz pozbyć się okularów, bo wydaje ci się, że niewyraźnie w nich widzisz. Zanim to zrobisz, zbadaj krew. Bardzo często niewyraźne widzenie jest typowym objawem cukrzycy, ale pogarszanie i polepszanie wzroku jest już objawem nietypowym. Pacjenci mówią, że ich widzenie uległo poprawie, gdy ich stężenie cukru we krwi było podwyższone. A gdy rozpoczęli leczenie musieli z powrotem używać okularów.

Zobacz też:

Co można jeść na diecie cukrzycowej?

Ksylitol – zamiennik cukru

Cukier – czy można się od niego uzależnić

Cukrzyca powoduje swędzenie skóry

Cukrzyca osłabia krążenie krwi, co może doprowadzić do suchości i swędzenia skóry. Ci którzy zaczynają chorować na cukrzycę ale jeszcze o tym nie wiedzą, mówią o swędzeniu kończyn – rąk, podudzia i stóp. Jeżeli regularne stosowanie balsamu nie zmniejszy swędzenia, należy powiedzieć o tym lekarzowi.

Cukrzyca pogarsza słuch

pogorszenie słuchu przy cukrzycy

Jeśli coraz częściej rozkręcasz głośność w telewizorze lub prosisz o powtórzenie tego co inni mówią, koniecznie wykonaj badanie poziomu cukru we krwi. Uszkodzenie słuchu może być wczesnym sygnałem ostrzegawczym cukrzycy. Osoby z wyższym niż normalny poziom cukru we krwi, które jeszcze nie spełniają kryteriów cukrzycy o 30% bardziej narażone są na uszkodzenia słuchu niż te o normalnym poziomie glukozy. Cukrzyca uszkadza naczynia krwionośne i nerwy ucha wewnętrznego.

Jesteś senny i chrapiesz to znak, że masz cukrzycę

Około połowa chorych na cukrzycę typu 2 ma zaburzenia oddychania podczas snu. Więc jeśli najbliżsi powiedzieli ci, że głośno chrapiesz i dodatkowo jesteś senny w ciągu dnia sprawdź swój poziom cukru we krwi.

Ocen: 12
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany