Jak odbudować zniszczone paznokcie po manicure hybrydowym

zniszczone paznokcie po manicure hybrydowymZniszczone paznokcie po manicure hybrydowym wyglądają strasznie. A przecież to zadbane paznokcie są ozdobą naszych dłoni. Salony kosmetyczne oferują popularne hybrydy. Zaczynamy je też robić sami w domu. Owszem pozostają na paznokciach nawet kilka tygodni. Nie pozostają one jednak bez wpływu na stan płytki.

Te z nas, które oprócz zadbanych dłoni cenią sobie również oszczędność czasu, najczęściej wybierają manicure hybrydowy. To połączenie lakieru i elastycznego żelu gwarantuje trwały kolor utrzymujący się na paznokciach nawet do dwóch – trzech tygodni.

Zniszczone paznokcie po manicure hybrydowym – dlaczego tak się dzieje

Połyskliwe i wytrzymałe kolory wyglądają pięknie, jednak manicure hybrydowy wykonywany regularnie, bez większych przerw, może źle wpłynąć na kondycję płytek paznokci. Częste odtłuszczanie i matowienie zwykle powoduje suchość i rozdwajanie się płytki. Jednak najbardziej „brutalne” i szkodliwe jest usuwanie hybrydy. Kilkuminutowe moczenie w acetonie i zdrapywanie pozostałości lakieru narusza strukturę paznokci i niekorzystnie wpływa na naskórek.

Aby zminimalizować ryzyko osłabienia paznokci i zachować zdrową skórę, warto z hybrydy korzystać rozsądnie – raz na jakiś czas. Przerwy między kolejnymi wizytami u manikiurzystki warto wykorzystać na odbudowę i zmniejszenie powstałych szkód.

Zobacz też:

Zdrowe i ładne paznokcie – czego im brakuje i jak je pielęgnować

5 sposobów na zdrowe i mocne paznokcie

Manicure, czyli czas rozprawić się ze skórkami

Zniszczone paznokcie po manicure hybrydowym potrzebują witamin

Paznokcie, aby były wytrzymałe i mocne potrzebują kilku ważnych składników:

  • witaminy A, która wzmacnia i wygładza płytkę
  • witamin z grupy B, które stymulują wzrost paznokci i zapobiegają ich łamaniu się
  • cynku i kwasu foliowego, które wpływają na grubość i twardość płytki, zapobiegają też tworzeniu się białych plamek
  • cysteiny i metioniny, niezbędnych dla prawidłowej budowy paznokci

Składników tych możemy szukać w żywności, ale najlepiej codzienną dietę uzupełnić o wysokiej jakości suplement diety, na przykład drażetki Merz Spezial, będące kompozycją witamin i mikroelementów, najważniejszych dla utrzymania w dobrej kondycji paznokci, skóry, a także włosów. Zawarte w Merz Spezial Dragees składniki dostarczają w odpowiednich proporcjach składniki odżywcze do organizmu.

Pamiętaj, że piękne paznokcie to zdrowe paznokcie. Daj im czas na właściwą regenerację i odbudowę, a kiedy widzisz, że ich stan się znacząco pogorszył zrezygnuj na jakiś czas z manicure hybrydowego.

Ocen: 7
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany