Manicure, czyli czas rozprawić się ze skórkami

manicurePsują manicure i wygląd paznokci, są też bardzo nieestetyczne. Wysuszone dodatkowo powodują bolące zadziorki. I chociaż na niektórych dłoniach skórki są prawie niewidoczne, większość kobiet chce się ich pozbywać. Zobacz, jak to zrobić skutecznie.

Niektórym wystarczy, że po kąpieli potrą skórki na paznokciach ręcznikiem i… gotowe! Przy grubych i szerokich skórkach taka metoda nie wystarczy.

Manicure: moczyć paznokcie czy nie?

Jeśli Twoje skórki są grube i twarde, możesz wymoczyć je w miseczce z ciepłą wodą i mydłem. To sprawi, że skórki będą miękkie i łatwiej je odsuniesz lub wytniesz cążkami. W wielu salonach tak właśnie zaczyna się manikiur. I wszystko byłoby w porządku, jeśli po usunięciu skórek przez namoczenie nie malujemy paznokci. Jeśli jednak chcemy je pomalować, lepiej zastosować krem lub żel zmiękczający do skórek. Moczenie paznokci powoduje rozpulchnienie nie tylko skóry, ale i płytki paznokcia. Podczas jej skracania (opiłowywania) na brzegach dochodzi do mikrouszkodzeń. Paznokieć staje się bardziej podatny na rozdwajanie, poza tym krócej utrzyma się na nim lakier. Po wyschnięciu płytka pod lakierem skurczy się, nie będzie on już do niej idealnie przylegał i szybciej odpryśnie.

Lepiej więc przy manikiurze z malowaniem paznokci zmiękczyć skórki specjalnym żelem, który nakłada się u nasady paznokci i po 2-3 minutach ściera. Następnie odsuwamy skórki drewnianym albo plastikowym patyczkiem lub wycinamy je cążkami, opiłowujemy paznokcie i mamy pewność, że położony lakier będzie bardziej trwały.

Jeśli robimy manikiur bez malowania, najlepiej trzymać się kolejności: najpierw skracamy i opiłowujemy suche paznokcie, potem moczymy je i  dopiero usuwamy skórki

Manicure: a jeśli się skaleczysz…

Zabieg wycinania skórek cążkami wymaga dużej ostrożności. Jeśli jednak się skaleczysz, koniecznie zdezynfekuj rankę spirytusem. Możesz też użyć kleju na rany (np. Liquid Skin), który natychmiast tamuje krwawienie, wysycha już po 1 minucie sklejając ranę i jest wodoodporny. Możesz więc spokojnie i bezpiecznie kontynuować manikiur! Plasterek w płynie jest także skuteczną barierą przed bakteriami.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Masz słabe i chore paznokcie? Możesz je wyleczyć

Lakier hybrydowy: jak go bezpiecznie usunąć z paznokci

Manicure: usuń skórki z maską peelingującą

Jest jeszcze jeden sposób na pozbycie się niechcianych skórek: maska peelingująca na dłonie w postaci nasączonych rękawiczek (np. L’biotica). Jest to profesjonalny zabieg do samodzielnego wykonania w domu. Nie tylko przywraca skórze rąk jednolity koloryt i zdrowy wygląd, ale również przygotowuje do manikiuru, bo pomaga usunąć narastające wokół paznokci skórki. Natychmiast i w delikatny sposób usuwa martwy naskórek.

Manicure: wybierz właściwe odżywki do skórek i paznokci

Większość odżywek do paznokci wcale ich nie odżywia, tzn. nie dostarcza składników odżywczych, które powinny być wchłonięte przez macierz paznokcia, budując zdrową i mocną płytkę. Jeśli więc używasz odżywek nakładanych jak lakier sprawiasz, że płytka jest pogrubiona i usztywniona. Jest wówczas mniej podatna na złamania czy rozdwojenia – paznokieć jest mocniejszy, ale tylko przez ten czas, kiedy odżywka jest do niego przyklejona. Wystarczy ją zmyć, by był tak samo słaby, jak przed jej użyciem. Odżywki, które faktycznie wzmacniają paznokcie, mają postać olejków z witaminami, (np. Laura Conti Argan Oil Therapy). Wcieramy je u nasady płytek na noc lub po umyciu dłoni.

Manicure: to ci się przyda

kosmetyki do manicure1. Maska peelingującą L’biotica. Cena ok. 13 zł.

2. Oliwka pielęgnacyjna z olejkiem ze słodkich migdałów Skarb Matki. Łagodzi. Cena: ok. 11 zł.

3. Laura Conti Argan Oil Therapy. Cena: 8,99 zł.

4. Krem do rąk i paznokci pielęgnacyjno-ochronny Floslek. Cena: 10,99 zł.

5. Klej na skaleczenia LIQUID SKIN. Cena: 11,99 zł.

Ocen: 9
4 komentarze
  1. Peelingująca maska na dłonie z L’biotica, która usuwa martwy naskórek, poprawia wygląd i pomaga usunąć skórki wokół paznokci. BArdo fajny zabieg.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany