Grzybica paznokci: pokonasz ją naturalnymi sposobami

grzybica paznokci

Grzybica paznokci dotyka przede wszystkim paznokcie stóp. Dlaczego? Ponieważ nasze stopy znajdują się często w ciepłych, wilgotnych butach. To idealne warunki do rozwoju grzybów. Na grzybicę paznokci są sprawdzone naturalne sposoby.

Jeśli pójdziesz do dermatologa to dostaniesz receptę na przeciwgrzybicze leki doustne. Nie dość że są drogie, to nie zawsze działają i maja efekty uboczne: od wysypki skórnej po potencjalnie toksyczne uszkodzenie wątroby. Zanim więc się na to zdecydujesz, wypróbuj domowe sposoby.

Grzybica paznokci nie lubi Vicks VapoRub

Zawiera on znane składniki przeciwgrzybicze, takie jak kamfora i olej eukaliptusowy. Dowiedziono, że niewielka ilość tej maści nakładana raz dziennie na paznokieć może całkowicie wyleczyć nasze paznokcie.

Grzybica paznokci nie lubi Listerine i białego octu

Płyn do płukania ust Listerine ma składniki takie jak tymol i mentol, które mają właściwości przeciwgrzybicze, a ocet ma odczyn kwaśny, co powoduje niedobre środowisko dla grzybów. Połącz oba w równych porcjach i zanurz palce w roztworze, najlepiej na 45 do 60 minut dziennie.

Grzybica paznokci nie lubi kukurydzy

Kukurydza jest od dawna stosowana jako sposób na pozbycie się czarnych plam grzybiczych na różach, musi więc mieć właściwości przeciwgrzybicze. Wlej mąkę kukurydzianą do miski, wymieszaj ją z ciepłą wodą tak aby powstała pasta. Nałóż ją na paznokieć na godzinę. Powtarzaj aż do ustąpienia grzybicy.

Zobacz też:

Halluksy, modzele, ostroga piętowa, wrastające paznokcie – można temu zapobiec

Grzybica stóp – pozbądź się nieproszonego gościa

Stopy – tych dolegliwości najlepiej pozbyć się jesienią i zimą

Grzybica paznokci nie lubi herbaty Pau d’Arco

Ta wewnętrzna kora południowoamerykańskiego drzewa zawiera związki grzybobójcze i jest tak samo skuteczna jak leki przeciwgrzybicze na receptę. Mocz stopy dwa razy dziennie przez 20 minut w naparze wykonanym z dwóch torebek herbaty Pau d’Arco.

Grzybica paznokci nie lubi olejku z drzewa herbacianego lub oregano

Olejek z drzewa herbacianego używany jest od wielu lat do zwalczania chorób skóry, zwłaszcza zakażeń grzybiczych. Olejek oregano zawiera tymol, który ma również właściwości przeciwgrzybicze. Kilka razy dziennie nałóż kilka kropli oleju na paznokcie dotknięte grzybicą.

Ocen: 21
1 komentarz
  1. U mnie po wyleczeniu grzybica dwa razy powróciła. Ostatnio stosowałam płyn do malowania paznokci Excilor. Jest to preparat zakwaszający płytkę paznokcia. Przez trzy miesiące codziennego stosowania skończyłam leczenie, minęło pól roku i paznokcie są nadal zdrowe.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany