Niskie ciśnienie krwi – rozmaryn pomoże je podnieść

niskie cisnienie krwiNiskie ciśnienie krwi jest bardzo uciążliwe. Czujemy się wtedy zmęczeni i nie mamy siły. Bardzo często boli nas głowa lub mamy zawroty głowy. A ciśnieniomierz pokazuje skurczowe ciśnienie poniżej 100 mmHg. Lekarze nazywają ten stan hipotonią. Istnieje jednak zioło, które doskonale poradzi sobie z niskim ciśnieniem. To rozmaryn.

Rozmaryn na niskie ciśnienie krwi

Rozmaryn zawiera kilka olejków eterycznych. Najważniejszym z nich jest kamfora, która służy jako środek naturalny na niskie ciśnienie krwi. Chociaż rozmaryn jest znany w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych, może być spożywany lub stosowany miejscowo w przypadkach niskiego ciśnienia krwi. Kamfora pomaga stymulować układ oddechowy i poprawiać krążenie krwi.

Uwaga! Rozmaryn nie jest zalecany dla kobiet w ciąży i karmiących matek, ponieważ zioło może mieć działanie toksyczne w przypadku długotrwałego stosowania lub w dużych dawkach

Na niskie ciśnienie krwi – herbata rozmarynowa

Na jedną filiżankę herbaty, użyj łyżeczkę liści rozmarynu i parz przez 10 minut we wrzątku. Pij dwie do trzech filiżanek dziennie.

Na niskie ciśnienie krwi – rozmarynowa aromaterapia

Dodaj 7 kropli olejku rozmarynowego do lampy zapachowej. Natychmiast zauważysz ożywczy efekt.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Medytacja i oddychanie obniżają ciśnienie krwi

Obniż sama ciśnienie krwi. To łatwe!

Na niskie ciśnienie krwi – wino z rozmarynu

Dodaj 4 łyżeczki suszonych liści rozmarynu do 1 litra białego wina i pozostaw miksturę na 1 tydzień. Po tym czasie przecedź. Przechowuj powstałe wino z rozmarynem w niskiej temperaturze do jednego miesiąca. Pij pół szklanki dziennie, gdy ciśnienie będzie zbyt niskie.

Na niskie ciśnienie krwi – maść rozmarynowa

Rozmaryn zwiększa przepływ krwi. Wlej do buteleczki z kamforą kilka kropli olejku rozmarynowego. Wcieraj taką maść w klatkę piersiową 2 do 3 razy dziennie.

Na niskie ciśnienie krwi – kąpiel

Dodaj 10 do 15 kropli oleju rozmarynowego do 1 szklanki żelu rozmarynowego do kąpieli. Rozmieszaj i wlej do wanny wypełnionej gorącą wodą. Zanurz się w niej na 20-30 minut.

Ocen: 32
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany