Prozdrowotne właściwości olejku z oregano

olejek z oreganoOlejek z oregano jest wytwarzany z popularnego zioła oregano, dziko rosnącej rośliny, należącej do rodziny miętowych. Znajdziesz je w wielu krajach śródziemnomorskich. Ludzie używają oregano jako dekoracji lub przyprawy w przeróżnych potrawach. To jednak nie wszystko!

Czy wiesz, że oregano jest także wysoko cenione ze względu na swoje właściwości lecznicze? Jego liście są miażdżone i mieszane z olejem. Powstałą esencję można przyjmować doustnie, nakładać bezpośrednio na skórę lub nawet wdychać, w zależności od efektów, które chcesz sobie zapewnić. Co jeszcze warto wiedzieć o olejku z oregano?

Pyszna i zdrowa „góra radości”

Nazwa oregano pochodzi od greckiego słowa, oznaczającego „górę radości” lub „zachwyt góry”. Rośnie naturalnie w ciepłym, suchym klimacie (pochodzi z regionu śródziemnomorskiego), ale obecnie jest uprawiane w wielu miejscach na świecie. Oregano to bardzo aromatyczne zioło – często używane w kuchni włoskiej, greckiej i hiszpańskiej. Spotkać można je również w mieszankach przypraw. Dobrze komponuje się z mięsem, potrawami z pomidorów oraz jajami. Wiele osób dodaje to ziele do domowych zup i gulaszu, zwłaszcza podczas choroby, bo podobno ma właściwości antybakteryjne. Tak – zalety oregano wykraczają daleko poza kuchnię.

Od wielu lat ta śródziemnomorska roślina zyskuje popularność jako naturalny środek leczniczy. Współczesna nauka potwierdza przyczyny takiego stanu rzeczy: oregano zawiera duże ilości kwasów omega-3, żelaza, manganu, witaminy K i przeciwutleniaczy. Olejek z oregano (www.auraherbals.pl) jest dobrze znany wśród osób, które dbają o zdrowie, wykorzystując naturalne rozwiązania.

Olejek z oregano wsparciem dla organizmu

Wśród prozdrowotnych zalet olejku z oregano najczęściej wymienia się znaczące obniżenie poziomu tzw. złego cholesterolu, który jest jedną z głównych przyczyn zatkania tętnic, co z kolei może prowadzić do chorób serca. Ta wyjątkowa substancja jest również powszechnie stosowana w leczeniu problemów trawiennych, takich jak skurcze brzucha, wzdęcia czy zespół jelita drażliwego.

Eksperci odkryli, że oregano ma wysoką zawartość karwakrolu – składnik ten jest skuteczny przeciwko bakteriom, powodującym dyskomfort trawienny. To jednak nie jedyny wyjątkowy element śródziemnomorskiego skarbu – olejek z oregano jest bardzo bogaty w tymol, organiczny związek występujący również w tymianku i innych ziołach. Naukowcy uważają, że tymol doskonale przeciwdziała różnego rodzaju chorobom grzybicznym, wpływającym na skórę, w tym grzybicę paznokci u stóp lub infekcje drożdżakowe.

Regularne stosowanie olejku z oregano to także lepsze działanie całego układu odpornościowego. Jeśli więc chcesz cieszyć się dobrym zdrowiem, możesz włączyć ten wyjątkowy suplement do swojej zbilansowanej diety. Wystarczy kilka kropel dziennie, by przekonać się o wyjątkowych właściwościach popularnego oregano.

Ocen: 4
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany