Ocet jabłkowy: lekarstwo naszych babć

ocet jabłkowyOcet jabłkowy to prawdziwy eliksir zdrowia. Przez nasze babki używany był w leczeniu ran u cukrzyków. Był też lekarstwem na wysoką gorączkę i sposobem na odchudzanie. Okazuje się, że może pomóc w innych problemach zdrowotnych.

Ocet jabłkowy na zdrowie

Naturalny ocet jabłkowy jest ostatnio bardzo modny. Polecają go bowiem dietetycy. Istnieje wiele stwierdzeń o jego cudownych właściwościach leczniczych. Uważany jest za produkt, który powinien znaleźć się w każdej spiżarni. Oto pięć problemów zdrowotnych, na które może pomóc:

1. Cukrzyca typu 2

Jeśli dodamy do posiłków ocet jabłkowy to ulegnie zmniejszeniu trawienie węglowodanów złożonych, co z kolei zapobiegnie podniesieniu poziomu cukru we krwi. Uważa się więc, że ocet wspaniale zapobiega i wspomaga leczenie cukrzycy typu 2.

2. Wysoki poziom cholesterolu

Ocet jabłkowy poprawia zdrowie serca, ponieważ obniża całkowity cholesterol, trójglicerydy i lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL). A to wszystko często powiązane jest z ryzykiem wystąpienia zawału serca.

3. Ciśnienie krwi

Istnieją pewne dowody, że ocet może regulować ciśnienie krwi poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu, co rozkurcza naczynia krwionośne.

4. Odchudzanie

Ocet jabłkowy jest stosowany w odchudzaniu od wielu lat. Badania wykazały, że spożywanie octu jabłkowego przed posiłkiem powoduje, że szybciej jesteśmy najedzeni.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Ocet niejedno ma imię

Zobacz do czego możesz wykorzystać ocet

5. Problemy trawienne

Wbrew powszechnemu przekonaniu, refluks występuje zazwyczaj gdy jest zbyt mało kwasu żołądkowego. Ocet jabłkowy jest prostym i skutecznym sposobem na zwiększenie ilości kwasu żołądkowego, a tym samym zmniejszenie refluksu. Picie octu jabłkowego przed posiłkiem dodatkowo może poprawić zdolność organizmu do absorbowania ważnych minerałów z jedzenia.

Tak więc, w jaki sposób można podać codziennie ocet jabłkowy? Oto najlepszy sposób:

Do picia – rozpuścić jedną łyżkę octu jabłkowego w jednej filiżance ciepłej wody wypij 10-20 minut przed posiłkiem.

Słowo ostrzeżenia: zawsze rozcieńczaj ocet jabłkowy w wodzie. Nigdy nie pij samego bo może uszkodzić szkliwo zębów, gardło i tkanki w ustach.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*