Ocet jabłkowy: lekarstwo naszych babć

ocet jabłkowyOcet jabłkowy to prawdziwy eliksir zdrowia. Przez nasze babcie używany był w leczeniu ran u cukrzyków. Był też lekarstwem na wysoką gorączkę i sposobem na odchudzanie. Okazuje się, że może pomóc w innych problemach zdrowotnych. Zobacz jak go stosować.

Naturalny ocet jabłkowy jest ostatnio bardzo modny. Polecają go bowiem dietetycy. Istnieje wiele stwierdzeń o jego cudownych właściwościach leczniczych. Uważany jest za produkt, który powinien znaleźć się w każdej spiżarni. Oto pięć problemów zdrowotnych, na które może pomóc.

Ocet jabłkowy idealny na cukrzycę typu 2

Jeśli dodamy do posiłków ocet jabłkowy to ulegnie zmniejszeniu trawienie węglowodanów złożonych, co z kolei zapobiegnie podniesieniu poziomu cukru we krwi. Uważa się więc, że ocet wspaniale zapobiega i wspomaga leczenie cukrzycy typu 2.

Wysoki poziom cholesterolu obniży ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy poprawia zdrowie serca, ponieważ obniża całkowity cholesterol, trójglicerydy i lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL). A to wszystko często powiązane jest z ryzykiem wystąpienia zawału serca.

Oce jabłkowy reguluje ciśnienie krwi

Istnieją pewne dowody, że ocet może regulować ciśnienie krwi poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu, co rozkurcza naczynia krwionośne.

Zobacz też:

Zobacz do czego możesz wykorzystać ocet

Odchudzanie: jabłko twój sprzymierzeniec

Ocet jabłkowy to idealny środek na odchudzanie

Ocet jabłkowy jest stosowany w odchudzaniu od wielu lat. Spożywanie octu jabłkowego przed posiłkiem powoduje, że szybciej jesteśmy najedzeni.

Ocet jabłkowy poradzi sobie z problemami trawiennymi

Wbrew powszechnemu przekonaniu, refluks występuje zazwyczaj gdy jest zbyt mało kwasu żołądkowego. Ocet jabłkowy jest prostym i skutecznym sposobem na zwiększenie ilości kwasu żołądkowego, a tym samym zmniejszenie refluksu. Picie octu jabłkowego przed posiłkiem dodatkowo może poprawić zdolność organizmu do absorbowania ważnych minerałów z jedzenia.

Jak podawać ocet jabłkowy

Do picia: rozpuścić jedną łyżkę octu jabłkowego w jednej filiżance ciepłej wody i wypić 10-20 minut przed posiłkiem.

Słowo ostrzeżenia: zawsze rozcieńczaj ocet jabłkowy w wodzie. Nigdy nie pij samego, bo może uszkodzić szkliwo zębów, gardło i tkanki w ustach.

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany