Ocet jabłkowy – lekarstwo naszych babć

ocet jabłkowyOcet jabłkowy to prawdziwy eliksir zdrowia. Przez nasze babcie używany był w leczeniu ran u cukrzyków. Był też lekarstwem na wysoką gorączkę i sposobem na odchudzanie. Okazuje się, że może pomóc w innych problemach zdrowotnych. Zobacz jak go stosować.

Naturalny ocet jabłkowy jest ostatnio bardzo modny. Polecają go bowiem dietetycy. Istnieje wiele stwierdzeń o jego cudownych właściwościach leczniczych. Uważany jest za produkt, który powinien znaleźć się w każdej spiżarni. Oto pięć problemów zdrowotnych, na które może pomóc.

Ocet jabłkowy – cukrzyca

Jeśli dodamy do posiłków ocet jabłkowy to ulegnie zmniejszeniu trawienie węglowodanów złożonych. A to z kolei zapobiegnie podniesieniu poziomu cukru we krwi. Uważa się więc, że ocet wspaniale zapobiega i wspomaga leczenie cukrzycy typu 2.

Ocet jabłkowy – cholesterol

Ocet jabłkowy poprawia zdrowie serca. Dlaczego? Ponieważ obniża całkowity cholesterol, trójglicerydy i lipoproteiny o niskiej gęstości (LDL). A to wszystko często powiązane jest z ryzykiem wystąpienia zawału serca.

Ocet jabłkowy – nadciśnienie

Istnieją pewne dowody, że ocet jabłkowy może regulować ciśnienie krwi. W jaki sposób to robi? Poprzez zwiększenie produkcji tlenku azotu, co rozkurcza naczynia krwionośne. Wtedy krew płynie w nich swobodniej.

Zobacz też:

Niedoczynność tarczycy. Olej kokosowy i ocet jabłkowy wspomogą pracę tarczycy.

Ocet – nietypowe zastosowanie octu dla zdrowia i w domu

Zapalenie pęcherza – pomoże kurkuma, ocet jabłkowy i soda oczyszczona

Ocet jabłkowy – odchudzanie

Ocet jabłkowy jest stosowany w odchudzaniu od wielu lat. Spożywanie octu jabłkowego przed posiłkiem powoduje, że szybciej jesteśmy najedzeni. To stary środek odchudzający. Nasze babcie zawsze miały go pod ręką w kuchni.

Ocet jabłkowy – trawienie

Wbrew powszechnemu przekonaniu, refluks występuje zazwyczaj wtedy, gdy jest zbyt mało kwasu żołądkowego. Ocet jabłkowy jest prostym i skutecznym sposobem na zwiększenie ilości kwasu żołądkowego, a tym samym zmniejszenie refluksu. Picie octu jabłkowego przed posiłkiem dodatkowo może poprawić zdolność organizmu do absorbowania ważnych minerałów z jedzenia.

Ocet jabłkowy – podawanie

Ocet jabłkowy się pije, ale nie sam tylko rozcieńczony. Należy rozpuścić jedną łyżkę octu jabłkowego w jednej filiżance ciepłej wody i wypić 10-20 minut przed posiłkiem. Bardzo ważne jest, aby zawsze rozcieńczać ocet jabłkowy w wodzie. Nigdy nie wolno pić octu jabłkowego samego. Dlaczego? Bo może uszkodzić szkliwo zębów, tkanki w jamie ustnej i gardle.

Ocen: 47
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany