Stres – 3 skuteczne zioła na uspokojenie

stresStres jest wszechobecny. Bardzo trudno nam z nim walczyć. Okazuje się, że są trzy zioła na stres, które sobie z nim doskonale poradzą. Warto więc mieć je w zasięgu ręki i popijać gdy jesteśmy zestresowani. Zioła mają ta zaletę, że nas nie uzależnią tak jak leki uspokajające.

Możemy zrobić wszystko, medytować, uprawiać jogę, ale – nie oszukujmy się – od czasu do czasu pomóżmy sobie ziołami w walce ze stresem. O tym jak je stosować poradź się zielarza. Jeśli bierzesz inne lekarstwa powiedz o tym swojemu lekarzowi. Niektóre zioła wchodzą w interakcję z lekami i zmniejszają ich działanie. Oto trzy zioła, które nas uspokoją i pomogą walczyć ze stresem:

Stres – werbena

To było ulubione zioło wielu cywilizacji, w tym Rzymian, Celtów i rdzennych Amerykanów. Niebieska werbena ma wiele działań, w tym oczyszcza wątrobę, zmniejsza łaknienie cukru, zmniejsza pocenie się, gorączkę, rozluźnia mięśnie i uspokaja układ nerwowy. Stosowanie jej zmniejsza również napięcie mięśni szyi i ramion. Doskonale radzi sobie ze stresem.

Zobacz też:

Stres oksydacyjny – czym jest i jak go uniknąć. Jak stres wpływa na cerę

W jaki sposób stres może wpływać na wzrok?

Muzyka na bezsenność, stres i koncentrację

Stres – bukwica

To kolejne starożytne i zapomniane zioło. Jest doskonałe na uspokojenie. Zmniejsza nerwowość. Stres wtedy nie da nam rady. Bukwica zwyczajna, bo taka jest jej pełna nazwa zmniejsza również niepokój i ataki histerii. Warto więc mieć ją w zasięgu ręki.

Stres – wiąz

Ulubione zioło rdzennych Amerykanów na stres. Jego pełna nazwa to wiąz śliski. Ma mnóstwo drogocennych składników odżywczych. Należą do nich: wapń, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, selen, cynk i witaminy B1, B2, B3, oraz C. Zioło to łagodzi błonę śluzową przewodu pokarmowego, która u ludzi żyjących w stresie jest nadwrażliwa.

Ocen: 26
1 komentarz
  1. Ja na uspokojenie biorę destresan max. Ziołowy i naturalny preparat, który w składzie ma ekstrakty roślinne z iści melisy i różeńca górskiego wit. B6 i magnez. Preparat wycisza, uspokaja, ale nie otępia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany