Zapalenie pęcherza – pomoże kurkuma, ocet jabłkowy i soda oczyszczona

zapalenie pęcherzaZapalenie pęcherza może dać na się we znaki. Nie tylko odczuwamy ból w dole brzucha, ale i biegamy często do toalety. Na szczęście istnieje wiele domowych środków, które mogą pomóc w leczeniu zapalenia pęcherza i złagodzić objawy. Zobaczcie, jak sobie z tym poradzić.

Na zapalenie pęcherza gorący kompres

Nakładanie gorącego kompresu na pęcherz jest bardzo prostym i skutecznym sposobem na zmniejszenie obrzęku pęcherza moczowego, który jest częstym objawem zapalenia. Pomoże też zmniejszyć skurcze mięśni.

Co zrobić? Weź ciepły termofor i połóż go na dół brzucha na 5 minut. Zrób sobie przerwę na 5 minut, a następnie powtórz jeszcze raz. I tak przez 20 minut. Powtarzaj 2 lub 3 razy dziennie.

Na zapalenie pęcherza soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest bardzo skutecznym środkiem. Pomaga obniżyć poziom kwasu w organizmie i złagodzić pieczenie.

Co zrobić? Wymieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej w szklance wody. Pij 2-3 razy dziennie. Przygotuj też kąpiel sodową na złagodzenie pieczenia. 1 szklankę sody oczyszczonej wsyp do wanny wypełnionej do połowy letnią wodą. Usiądź w niej na 10 minut. Rób to raz dziennie.

Na zapalenie pęcherza ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy pomaga usunąć toksyny z organizmu i utrzymać równowagę pH. Dodatkowo zapobiega infekcjom dróg moczowych, które mogą pogarszać objawy zapalenia pęcherza.

Co robić? Zmieszaj 1 do 2 łyżeczek surowego, niefiltrowanego octu jabłkowego w szklance wody. Dodaj trochę miodu. Pij dwa razy dziennie, aż objawy ustąpią.

Na zapalenie pęcherza ćwiczenia dna miednicy (mięśnie Kegla)

Ćwiczenie mięśni dna miednicy mogą okazać się niezbędne w walce z zapaleniem pęcherza. Pomagają poprawić kontrolę nad pęcherzem i zmniejszyć naglącą potrzebę oddawania moczu.

Co robić? Ćwiczenie Kegla jest czymś, co kobiety mogą zrobić samodzielnie. Zanim zaczniesz, musisz je zlokalizować. Są to mięśnie, których używasz do zatrzymania przepływu moczu podczas jego oddawania.

Usiądź w cichym miejscu. Napinaj mięśnie Kegla przez 5 sekund, oddychając normalnie. Odpocznij przez 5 sekund, a następnie powtórz skurcz mięśni. Powtarzaj od 10 do 20 razy na sesję. Zrób to co najmniej 3 razy dziennie. Pamiętaj, aby opróżnić pęcherz przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Zobacz też:

Kolor moczu – zobacz co mówi o twoim zdrowiu

Zapalenie dróg moczowych – jakie domowe sposoby stosować

Częste oddawanie moczu – przyczyny i leczenie

Na zapalenie pęcherza – dużo pij!

Nawet jeśli masz parcie na pęcherz, nie wolno ci popełnić błędu aby nie pić. Wręcz przeciwnie – musisz zwiększyć spożycie wody. Woda pomoże pozbyć się niektórych toksyn z organizmu. Regularne spożycie wody pomoże zmniejszyć stan zapalny i obniży poziom kwasów w moczu.

Co robić? Aby zminimalizować częstotliwość oddawania moczu, spróbuj popijać czystą wodę przez cały dzień zamiast pić szklankę lub dwie szklanki wody od razu.

Oprócz wody pij soki owocowe i warzywne, a także zupy i buliony

Na zapalenie pęcherza kurkuma

Kurkumina ma właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu pomaga zmniejszyć stan zapalny pęcherza. To z kolei pomaga zmniejszyć inne objawy. Ponadto kurkuma ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Co robić? Dodawaj kurkumę do mleka, curry lub zupy.

Na zapalenie pęcherza unikaj niektórych potraw

Trzeba koniecznie zmienić dietę, aby unikać wszystkich tych produktów, które zwiększają objawy zapalenia pęcherza. Mogą też podrażniać pęcherz i pogarszać jego stan.

Co robić? Ograniczyć pikantne potrawy, kawę, czekoladę, owoce (zwłaszcza cytrusowe), pomidory i marynowane potrawy, wszystko co zawiera kofeinę, napoje gazowane i alkohol.

Na zapalenie pęcherza walcz ze stresem

Stres nie jest przyczyną zapalenia, ale może spowodować zaostrzenie objawów i wywołać stan zapalny w organizmie. Dlatego, aby pomóc w radzeniu sobie z objawami zapalenia pęcherza i zapobiec pogorszeniu się choroby, ważne jest, aby zmniejszyć poziom stresu.

Co robić? Aby zmniejszyć stres, zrób coś relaksującego każdego dnia. Medytacja, lekkie ćwiczenia, słuchanie delikatnej muzyki czy nawet pływanie mogą pomóc w walce ze stresem. W rzeczywistości możesz zrobić wszystko, co uważasz za relaksujące.

Ocen: 26
1 komentarz
  1. Jak mam zapalenie pęcherza to zawsze robię nasiadówki z rumianku i piję też herbatkę rumiankową, a w zasadzie popijam nią furaginę. Takie moje leczenie trwa tydzień, choć objawy mijają już po dni. Do tego staram się pić więcej niż 1,5 litra wody dziennie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany