3 zapomniane zioła na stres i niepokój

zioła na stresStres jest wszechobecny. Bardzo trudno nam z nim walczyć. Okazuje się, że są trzy zioła na stres, które sobie z nim doskonale poradzą. Warto więc mieć je w zasięgu ręki i popijać gdy jesteśmy zestresowani. Zioła mają ta zaletę że nas nie uzależnią tak jak uspokajające leki.

Możemy zrobić wszystko, medytować, uprawiać jogę, ale – nie oszukujmy się – od czasu do czasu pomóżmy sobie ziołami w walce ze stresem. O tym jak je stosować poradź się zielarza. Jeśli bierzesz inne lekarstwa powiedz o tym swojemu lekarzowi. Niektóre zioła wchodzą w interakcję z lekami i zmniejszają ich działanie. Oto trzy zioła, które nas uspokoją i pomogą walczyć ze stresem:

Zioła na stres: niebieska werbena

To było ulubione zioło wielu cywilizacji, w tym Rzymian, Celtów i rdzennych Amerykanów. Niebieska werbena ma wiele działań, w tym oczyszcza wątrobę, zmniejsza łaknienie cukru, zmniejsza pocenie się, gorączkę, rozluźnia mięśnie i uspokaja układ nerwowy. Stosowanie jej zmniejsza również napięcie mięśni szyi i ramion.

Zobacz też:

10 delikatnych sygnałów, że jesteś zestresowana

7 rad jak uniknąć porannego stresu

Zioła na pamięć i koncentrację

Zioła na stres: bukwica zwyczajna

To kolejne starożytne i zapomniane zioło. Jest doskonałe na uspokojenie. Zmniejsza nerwowość, niepokój i ataki histerii.

Zioła na stres: wiąz śliski

Ulubione zioło rdzennych Amerykanów. Ma mnóstwo drogocennych składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, selen, cynk i witaminy B1, B2, B3, oraz C. Zioło to łagodzi błonę śluzową przewodu pokarmowego, która u ludzi żyjących w stresie jest nadwrażliwa.

1 komentarz
  1. Ja na uspokojenie biorę destresan max. Ziołowy i naturalny preparat, który w składzie ma ekstrakty roślinne z iści melisy i różeńca górskiego wit. B6 i magnez. Preparat wycisza, uspokaja, ale nie otępia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany