3 zapomniane zioła na stres i niepokój

stresStres jest wszechobecny. Bardzo trudno nam z nim walczyć. Okazuje się, że są trzy zioła, które sobie z nim doskonale poradzą.

Możemy zrobić wszystko, medytować, uprawiać jogę, ale – nie oszukujmy się – od czasu do czasu pomóżmy sobie ziołami w walce ze stresem. To jak je stosować poradź się zielarza.

Oto trzy zioła, które nas uspokoją i pomogą walczyć ze stresem:

Na stres niebieska werbena

To było ulubione zioło wielu cywilizacji, w tym Rzymian, Celtów i rdzennych Amerykanów. Niebieska werbena ma wiele działań, w tym oczyszcza wątrobę, zmniejsza łaknienie cukru, zmniejsza pocenie się, gorączkę, rozluźnia mięśnie i uspokaja układ nerwowy. Stosowanie jej zmniejsza również napięcie mięśni szyi i ramion.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

10 delikatnych sygnałów, że jesteś zestresowana

7 rad jak uniknąć porannego stresu

Na stres bukwica zwyczajna

To kolejne starożytne zapomniane zioło. Jest doskonałe na uspokojenie. Zmniejsza nerwowość, niepokój i histerię.

Na stres wiąz śliski

Ulubione zioło rdzennych Amerykanów. To pakiety składników odżywczych, takich jak wapń, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, selen, cynk i witaminy B1, B2, B3, oraz C. Zioło to łagodzi błonę śluzową przewodu pokarmowego, która u ludzi żyjących w stresie jest nadwrażliwa.

3 zapomniane zioła na stres i niepokój
5 (100%) 3 vote[s]

1 komentarz
  1. Ja na uspokojenie biorę destresan max. Ziołowy i naturalny preparat, który w składzie ma ekstrakty roślinne z iści melisy i różeńca górskiego wit. B6 i magnez. Preparat wycisza, uspokaja, ale nie otępia

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany