Zapalenie dziąseł – usta płucz szałwią, aloesem lub płynem z trawy cytrynowej

zapalenie dziąsełJeśli mamy zapalenie dziąseł to płuczemy usta wodą z solą. Ale gdy to nie złagodzi objawów, warto wypróbować innych domowych płynów do płukania jamy ustnej. Pamiętaj, nigdy nie należy połykać tych płynów. Chociaż istnieją leki do płukania dziąseł (bez recepty i na receptę), możesz jednak najpierw wypróbować domowe płukanki.

Zapalenie dziąseł – płyn z trawy cytrynowej

Stwierdzono, że olej z trawy cytrynowej jest bardziej skuteczny niż tradycyjny płyn do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną, aby poradzić sobie z zapaleniem dziąseł.

Jak zrobić płukankę?
Rozcieńcz 2 do 3 krople olejku z trawy cytrynowej w szklance wody. Płucz usta przez 30 sekund. Wypluj. Powtarzaj 2 do 3 razy dziennie.

Olej z trawy cytrynowej jest ogólnie bezpieczny w użyciu, ale jest bardzo silny. Zawsze rozcieńczaj go w wodzie, aby nie powodować dalszych podrażnień.

Zapalenie dziąseł – aloes

Okazuje się, że aloes jest tak samo skuteczny jak chlorheksydyna w redukowaniu płytki nazębnej i leczeniu zapalenia dziąseł.

Jak zrobić płukankę?
Wyciśnij sok z aloesu. Nie musisz go rozcieńczać. Płucz usta tym sokiem przez 30 sekund. Powtarzaj 2-3 razy dziennie.

Zawsze należy kupować aloes z renomowanego źródła i postępować zgodnie z instrukcjami na etykiecie. Nie należy stosować tego płynu do płukania jamy ustnej, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na aloes.

Zobacz też:

Jak szybko rozgrzać organizm. Aromaterapia, dieta, inhalacje

Czystek na przeziębienie, miażdżycę i rany. Właściwości lecznicze i działanie czystka

3 zapomniane zioła na stres i niepokój

Pleśniawki w jamie ustnej – czym są? Jak sobie z nimi radzić?

Zapalenie dziąseł – drzewo herbaciane

Płyn do płukania z oleju z drzewa herbacianego może znacznie zmniejszyć krwawienie dziąseł, a w konsekwencji i zapalenie dziąseł.

Jak zrobić płukankę?
Dodaj 3 krople olejku z drzewa herbacianego do kubka ciepłej wody. Płucz usta przez 30 sekund. Powtarzaj 2-3 razy dziennie.

Możesz również dodać kroplę oleju z drzewa herbacianego do pasty do zębów podczas mycia zębów.

Zapalenie dziąseł – szałwia

Szałwia znacząco obniża liczbę bakterii, które powodują powstawanie płytki nazębnej. A ta z kolei doprowadza do zapalenia dziąseł.

Jak zrobić płukankę?
Zagotuj 2 szklanki wody. Dodaj 2 łyżki świeżej szałwii lub 1 łyżeczkę suszonej szałwii. Gotuj od 5 do 10 minut. Odcedź. Płucz usta roztworem 2-3 razy dziennie.

Szałwia ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą również pomóc w leczeniu obrzęków oraz zapaleniu dziąseł.

Ocen: 11
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany