Rwa kulszowa – domowe sposoby leczenia rwy kulszowej

rwa kulszowaRwa kulszowa jest bardzo bolesnym schorzeniem. Ból zazwyczaj rozciąga się od dolnej części pleców i promieniuje w kierunku kolan. Nerw kulszowy jest największym nerwem w organizmie. Nic więc dziwnego, że zapalenie tego nerwu jest takie bolesne. Można sobie jednak pomóc domowymi sposobami.

Czy podczas usiłowania zejścia z kanapy odczuwasz ból w plecach? A może długie godziny spędzone w pracy spowodowały ból? Niezależnie od powodu, wiesz, że to nie jest zwykły ból pleców. Rozciąga się znacznie niżej, w kierunku pośladków. Skuteczne okazują się w walce z rwą kulszową naturalne sposoby leczenia.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest mleko czosnkowe

Będziesz potrzebować:

– 10 ząbków czosnku

– 2 szklanki mleka

– 1 szklanka wody

– Miód (opcjonalnie)

Co musisz zrobić:

Wlej do rondla mleko, wodę i zmielone ząbki czosnku i zagotuj. Gotuj przez 5 minut, a następnie odcedź. Pozostaw do ostygnięcia. Dodaj trochę miodu. Pij szklankę mleka czosnkowego dwa razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Czosnek to potężne zioło lecznicze, które jest powszechnie stosowane ze względu na jego wyraźny smak i liczne korzyści zdrowotne. Działanie przeciwzapalne czosnku jest bardzo korzystne w zmniejszaniu stanu zapalnego i bólu towarzyszącej rwie kulszowej.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest ciepły i zimny kompres

Będziesz potrzebować:

– Czystą ściereczkę

– Miskę ciepłej wody

– Kostki lodu

Co musisz zrobić:

Weź czystą ściereczkę i zanurz ją w ciepłej wodzie. Wyciśnij nadmiar wody i umieść na obolałym miejscu. Kiedy twoje ciało pochłonie ciepło, namocz ponownie ściereczkę i powtórz to. Ewentualnie możesz również włożyć kostki lodu do myjki i położyć na bolącym miejscu. Możesz to zrobić wiele razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Gorący lub zimny kompres jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów leczenia bólu nerwu kulszowego. Podczas gdy gorący kompres może w dużym stopniu zmniejszyć stan zapalny i ból, zimny kompres może uśmierzyć ból. Zarówno ciepłe, jak i zimne okłady działają jak skuteczne środki przeciwbólowe i zapewniają szybką ulgę w bólu rwy kulszowej.

Rwa kulszowa: lekarstwem są olejki eteryczne

A. Będziesz potrzebować:

– 4-5 kropli oleju imbirowego

– 1 łyżkę stołową dowolnego oleju (olej kokosowy lub jojoba)

Co musisz zrobić:

Wymieszaj olejek z imbiru z wybranym olejem. Wmasuj go delikatnie w bolące miejsce. Rób to co najmniej dwa razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Olejek z imbiru ma wiele zalet. Jest znany jako kojący ból, może więc pomóc w łagodzeniu bólu nerwu kulszowego. Imbir zawiera także ostrą substancję zwaną nerwerolem, o którym mówi się, że ma działanie znieczulające. Połączony efekt tych właściwości może być dość skuteczny w leczeniu rwy kulszowej i jej objawów.

B. Będziesz potrzebować:

– 4-5 kropli olejku miętowego

– 1 łyżkę stołową dowolnego oleju, takiego jak olej kokosowy lub jojoba

Co musisz zrobić:

Wymieszaj olejek miętowy z wybranym olejem. Wmasuj go delikatnie w bolące miejsce. Rób to 1-2 razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Mięta pieprzowa jest szeroko stosowana jako środek przeciwbólowy. Ma niesamowite właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, które mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i stanu zapalnego związanego z bólem nerwu kulszowego, a także przyspieszyć powrót do zdrowia.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest imbir

Będziesz potrzebować:

– 2 cm imbiru

– Kubek gorącej wody

– Miód

Co musisz zrobić:

Dodaj pokrojony imbir do kubka gorącej wody, przykryj i odczekaj 10-15 minut. Odcedź imbirową herbatę i pozostaw do ostygnięcia. pozwól jej trochę ostygnąć. Możesz dodać do niej odrobinę miodu. Pij herbatę imbirową co najmniej trzy razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Podczas gdy olej z imbiru może zapewnić ulgę zewnętrzną rwie kulszowej, herbata imbirowa może pomóc w leczeniu wewnętrznego bólu nerwu kulszowego.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest kurkuma

Będziesz potrzebować:

– 1 łyżeczka proszku kurkumy

– 1 szklanka gorącego mleka

Co musisz zrobić:

Dodaj łyżeczkę proszku z kurkumy do filiżanki gorącego mleka. Dobrze wymieszaj i wypij. Możesz również zrobić pastę z kurkumy i oleju sezamowego i masować go na obszarze dotkniętym chorobą. Możesz to zrobić 1-2 razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Większość korzystnych właściwości kurkumy wynika z obecności w niej kurkuminy. Kurkumina jest nie tylko przeciwzapalna, ale ma również właściwości przeciwbólowe, co może być bardzo pomocne w łagodzeniu rwy kulszowej i jej objawów, takich jak ból i stan zapalny.

Rwa kulszowa: lekarstwem są witaminy i minerały

Przyjmowanie pewnych witamin i minerałów może przyspieszyć leczenie rwy kulszowej. Witaminy B12, C i D mogą pomóc w zmniejszeniu bólu i stanu zapalnego.

Trzeba zażywać około 1000 mg magnezu i 2000 mg wapnia dziennie, aby złagodzić ucisk na nerwy.

Zamiast przyjmować suplementy tych witamin i minerałów, możesz po prostu spożywać produkty bogate w takie składniki. Są to owoce cytrusowe, mleko, ser, zielone warzywa, fasola i orzechy.

Zobacz też:

Przepuklina kręgosłupa – co robić, kiedy wypadnie dysk

Ból kolana może zwiastować różne choroby. Dlaczego boli kolano?

Ból pleców zlikwidujesz ćwiczeniami rozciągającymi

Rwa kulszowa: lekarstwem jest sok z selera naciowego

Będziesz potrzebować:

– Mała filiżanka pokrojonego selera naciowego

– od 1 do 1.5 szklanki wody

Miód

Co musisz zrobić:

Weź świeży seler i pokrój go na małe kawałki. Dodaj wodę do pokrojonego selera i wymieszaj. Dodaj do tego trochę miodu. Pij dwie szklanki soku z selera dwa razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Sok z selera to kolejny naturalny sposób na skuteczne leczenie bólu nerwu kulszowego. Pomaga zmniejszyć ból i stan zapalny, ponieważ ma doskonałe właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest korzeń kozłka

Będziesz potrzebować:

– 1-2 łyżeczki kozłka lekarskiego

– 1 szklanka wody

– Miód (opcjonalnie)

Co musisz zrobić:

Dodaj korzeń kozłka do wody i doprowadź do wrzenia. Gotuj przez 5 minut. Pozwól mu ostygnąć przez jakiś czas. Dodaj do tego trochę miodu. Pij herbatę 3-4 razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Naturalne właściwości przeciwzapalne i przeciwskurczowe kozłka lekarskiego mogą pomóc w rozluźnieniu mięśni wokół nerwu kulszowego i zmniejszyć ból oraz stan zapalny.

Rwa kulszowa: lekarstwem są nasiona kozieradki

Będziesz potrzebować:

– 2 łyżeczki proszku kozieradki

– Trochę mleka

Co musisz zrobić:

Wymieszaj sproszkowane nasiona kozieradki z gotowanym mlekiem. Pasta nie powinna być zbyt ciekła. Rozprowadź pastę na całym obszarze dotkniętym chorobą i poczekaj aż wyschnie. Zmyj ciepłą wodą. Musisz to robić 1-2 razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Dzięki niesamowitym właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym kozieradki można go użyć do złagodzenia bólu nerwu kulszowego i jego objawów. Kozieradka zawiera związek eteru naftowego, który nadaje mu właściwości przeciwzapalne i pomaga złagodzić ból nerwu kulszowego.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest aloes

Będziesz potrzebować:

– 1/4 szklanki soku z aloesu

Co musisz zrobić:

Pij go raz dziennie.

Dlaczego to działa:

Właściwości przeciwzapalne i kojące aloesu są dość dobrze znane. Polisacharydy i związki przeciwzapalne obecne w aloesie nadają mu właściwości lecznicze. Aloes jest dość skuteczny w leczeniu rwy kulszowej z powodu obecności pewnych ekstraktów etanolowych, przez co jest potencjalnym lekiem na ból nerwu kulszowego.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest sok z czarnego bzu

Będziesz potrzebować:

– 1 łyżeczka jagód czarnego bzu

– 1 szklanka gorącej wody

– Miód

Co musisz zrobić:

Dodaj łyżeczkę jagód do kubka gorącej wody. Odstaw na 15 minut. Odcedź i wypij herbatę, zanim zrobi się zimna. Możesz również dodać trochę miodu, aby poprawić jego smak. Pij herbatę z czarnego bzu 2-3 razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Jagody czarnego bzu mogą pomóc złagodzić rwę kulszową z powodu ich zdolności do naturalnego zmniejszania stanu zapalnego i bólu.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest chrzan

Będziesz potrzebować:

– 1/2 chrzanu

– Czysta ściereczka

Co musisz zrobić:

Zmiel chrzan, aby uzyskać gęstą pastę. Rozsmaruj ją na całym obszarze dotkniętym chorobą i owiń czystą ściereczką. Zostaw na noc. Zrób to codziennie przed pójściem spać.

Dlaczego to działa:

Chrzan posiada naturalne właściwości lecznicze i przeciwzapalne, które mogą pomóc w leczeniu rwy kulszowej i jej bolesnych objawów.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest herbatka z rumianku

Będziesz potrzebować:

– 1 łyżeczka rumianku

– 1 szklanka gorącej wody

– Miód

Co musisz zrobić:

Dodaj łyżeczkę ziela rumianku do kubka gorącej wody. Zaparzaj przez 15 minut. Odcedź herbatę i odczekaj, aż ostygnie. Dodaj trochę miodu i wypij go, zanim zrobi się zimny. Musisz to robić co najmniej trzy razy dziennie.

Dlaczego to działa:

Rumianek to kolejne zioło, które jest szeroko stosowane ze względu na właściwości lecznicze. Ma on działanie przeciwzapalne, a także łagodzi ból. Te właściwości można wykorzystać do leczenia rwy kulszowej.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest sok z cytryny

Będziesz potrzebować:

– 1/2 cytryny

– 1 szklanka wody

– Miód

Co musisz zrobić:

Wyciśnij sok z połowy cytryny i wymieszaj dobrze ze szklanką wody. Dodaj miód i pij przynajmniej raz dziennie.

Dlaczego to działa:

Cytryny są bogate w witaminę C. Witamina C może zmniejszać zapalenie nerwu kulszowego i jej objawy, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne.

Rwa kulszowa: lekarstwem jest ocet jabłkowy

Będziesz potrzebować:

– 500 ml octu jabłkowego

– 1 szklanka soli Epson

– 2 litry ciepłej wody

Co musisz zrobić:

Dodaj ocet jabłkowy do miski z ciepłą wodą. Dodaj do tego szklankę soli Epsom i dobrze wymieszaj. Namocz stopy w tym ciepłym roztworze przez 10 do 15 minut. Możesz to zrobić 3-4 razy w tygodniu.

Dlaczego to działa:

Roztwór soli fizjologicznej jest skuteczny w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych towarzyszących bólowi nerwu kulszowego. Dodanie octu jabłkowego sprawia, że ​​jest on jeszcze skuteczniejszy w łagodzeniu rwy kulszowej ze względu na jego właściwości przeciwzapalne.

Ocen: 63
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany