Torebka z czarną herbatą: nietypowe zastosowania torebki po herbacie

torebka z czarną herbatąTorebkę z czarną herbatą wrzucasz do szklanki i zalewasz wrzątkiem. Czekasz aż się zaparzy i pijesz swój ulubiony napój.Super, ale poczekaj! Nie wyrzucaj tej rozmoczonej torebki z czarną herbatą. Jeszcze ci się przyda.

Torebka z czarną herbatą zmniejszy siniak

Uderzyłaś się w kolano i masz paskudny siniak. Aby go zmniejszyć namocz torebkę z czarną herbatą w wodzie i trzymaj na siniaku przez 5 minut. Taniny znajdujące się w herbacie zwężają naczynia krwionośne, co zmniejsza obrzęki i stany zapalne. Siniak więc będzie mniejszy i szybciej zniknie.

Torebka z czarną herbatą złagodzi drobne oparzenia słoneczne

Słońce było bardziej intensywne, niż zdawałaś sobie sprawę, a teraz masz różowe plamy na skórze. Namocz torebkę z czarną herbatą w zimnej wodzie i umieścić na tych miejscach. Polifenole i tanina zmniejszą oparzenia i przyspieszą gojenie.

Do ogólnego oparzenia słonecznego wystarczy 10 torebek herbaty umieścić pod kranem podczas napełniania wanny, a następnie wejść do tej kojące kąpieli

Torebka z czarną herbatą usunie zaschnięte jedzenie z patelni

torebka z czarną herbatą zastosowanie

Zamiast spędzać cenny czas na szorowaniu patelni z zapiekłych resztek jedzenia, napełnij miskę z ciepłą wodą, wrzucić do niej dwie torebki herbaty i odstaw na noc. Ciepła woda z taniną, zmiękczy i uniesie resztki jedzenia. Następnego dnia rano, wystarczy patelnie wypłukać i gotowe.

Torebka z czarną herbatą zasili kompost

Podczas upału w środku lata, łatwo zapewnić odpowiedni rozkład resztek w pryzmie kompostowej. Ale jak temperatury zaczynają się zmniejszać we wrześniu, bakterie, które tworzą kompost stają się mniej aktywne. W rezultacie, twój kompost potrzebuje pomocy. W tym celu należy wrzucić kilka używanych torebek herbaty. Herbata jest bogata w azot, który dostarcza bakteriom energię, której z kolei potrzebują, aby rozkładać kompostownik.

Torebka z czarną herbatą nawilży spierzchnięte usta

Wilgotną torebkę z czarną herbatą przyłóż do ust na 30 sekund. Polifenole – przeciwutleniacze znajdujące się w herbacie pomogą naprawić uszkodzone komórki skóry oraz przyspieszą ich odnowę.  Czynność należy powtarzać trzy do pięciu razy tygodniowo.

Zobacz też:

Naturalne sposoby na ból głowy. Pomoże kawa, imbir i mięta pieprzowa

Stan zapalny wyleczą jeżyny, kalarepa, grzyby shiitake i portulaka

Usuwanie odcisków i modzeli: 8 niezawodnych domowych sposobów

Torebka z czarną herbatą zabezpieczy stalowe garnki przed rdzą

Garnki pozostaną wolne od rdzy, jeśli będziemy przecierać je wilgotną, używaną torebką czarnej herbaty po każdym gotowaniu. Garbniki z herbaty utworzą niewidzialną warstwę ochronną, która zapobiega utlenianiu powodującego powstawanie rdzy.

Torebka z czarną herbatą szybko przywróci czystość lusterka

Nie chcesz używać środków chemicznych za każdym razem kiedy lusterko zostanie zabrudzone pastą do zębów. Wykorzystaj wilgotne torebki z czarną herbata z porannego naparu i potrzyj nią plamy, a następnie wytrzyj do sucha miękką ściereczką. Kwasy garbnikowe z herbaty delikatnie usuną brud.

Torebka z czarną herbatą odświeży dywan

torebka z czarną herbatą zastosowanie w domu

Czy twój dywany nie najlepiej pachnie nawet gdy go odkurzysz? Weź suchą torebkę, zużytej wcześniej czarnej herbaty, rozpruj ją i posyp liśćmi dywan. Odstaw na 10 minut. Liście absorbują zapachy i wilgoć. Następnie odkurz dywan, będzie wyglądał wspaniale i nie będzie brzydko pachniał.

Torebka z czarną herbatą zatamuje krwawienie z dziąsła

Jeśli kiedykolwiek miałaś uszkodzone dziąsła, szczególnie po ekstrakcji zęba, możesz sobie pomóc umieszczając zwilżoną torebkę z czarną herbatą nad krwawieniem i lekko ją wyciskaj. Garbniki lecznicze herbaty mają właściwości ściągające, więc wszelkie krwawienie szybko ustanie. Herbata także stworzy warstwę ochronną na odsłoniętej tkance, co pomoże zabezpieczyć ją przed infekcją.

Ocen: 16
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany