Aromaterapia: te zapachy cię uzdrowią

aromaterapiaAromaterapia. Zapach ziemi po deszczu, świeżo skoszonej trawy, kwiatów i morza. Czujesz je? Istnieją pewne zapachy, które mogą nas przenieść na chwilę w przeszłość, czasami do naszego ulubionego miejsca, a czasami rozbudzić w nas pragnienia. Istnieją też pewne aromaty, które mogą spowodować uwolnienie serotoniny, która uzdrowi nas fizycznie, psychicznie i duchowo.

Od niepamiętnych czasów, aromaty i olejki eteryczne są stosowane w sanktuariach religijnych w celu oczyszczenia przestrzeni i wzniesienia nas na wyższy poziom duchowy. W domu możesz dodać te olejki do kąpieli, a nawet po prostu moczyć nogi po długim, stresującym dniu. Albo też poprosić bliską osobę o kojący masaż tym olejkiem. Możesz również użyć lampy aromatycznej.

Aromaterapia: Lawenda

Lawenda jest łagodna, kochająca i opiekuńcza. Jest ona używana do uzyskania wewnętrznego spokoju i pozytywnej energii. Oczyszcza przestrzeń i pomaga w medytacji. Jeśli szukasz jasności w czasie kryzysu emocjonalnego, sięgnij po lawendę.
– Kwiaty lawendy powieś na drzwiach, aby zapanował spokój.
– Nanieś krople olejku lawendowego na skronie i kark, aby złagodzić bóle głowy.
– Na wacik wkropl dwie krople i umieść go wewnątrz poszewki – twój sen będzie spokojniejszy. Badania pokazują, że zapach lawendy jest korzystny w leczeniu bezsenności i depresji.

Aromaterapia: Jaśmin

Jaśmin jest kwiatem hinduskiego boga miłości. Jest uważany za afrodyzjak, a więc jest idealny do pielęgnowania miłości. Uważa się, że noszenie go jako perfumy przyciąga miłość i bogactwo. Dodając kilka kropli do kąpieli przed snem, pomoże nam dostrzec przyszłość w snach.

Niektóre badania wskazują, że jaśmin jest również doskonały w zmniejszaniu depresji i pomaga w zwiększeniu pozytywnej energii.
– Wdychanie kilku kropli oleju rozpuszczonych w wodzie pomoże zmniejszyć podrażnienia dróg oddechowych.
– Herbata jaśminowa doskonale ukoi nerwy, mniejszy poziomu cholesterolu.

Zobacz też:

Ozonowanie mieszkań – czym jest i kiedy warto je stosować?

Spa z aromaterapią w domu – dlaczego nie

Lecznicze zapachy na odchudzanie, bezsenność, ból i libido

Aromaterapia: Kadzidło

Kadzidło posiada mądrość wszechświata. Może pomóc w walce z zaburzeniami układu oddechowego, posiada właściwości przeciwstarzeniowe, zmniejsza bóle menstruacyjne, redukuje ból z powodu zapalenia stawów.

Ocen: 5
3 komentarze
  1. najważniejsze, by stosować produkty wysokiej jakości o faktycznych właściwościach aromaterapeutycznych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany