Usuwanie odcisków i modzeli: 8 niezawodnych domowych sposobów

usuwanie odcisków i modzeliUsuwanie odcisków i modzeli wcale nie jest takie proste. Szczególnie wtedy, gdy są duże i naprawdę bolą. Można się jednak ich pozbyć, używając naturalnych, wręcz kuchennych lekarstw. I naprawdę przynoszą rezultaty. Stopy nie będą cię bolec i będą zdrowe.

Usuwanie odcisków i modzeli: olej rycynowy i ocet jabłkowy

Napełnij miskę gorącą wodą z mydłem, a następnie dodaj ocet jabłkowy, zanurz stopy w wodzie na co najmniej 15 minut. Modzele powinny być zmiękczone na tyle, aby można je było usunąć pumeksem. W przypadku odcisków, nałóż na nie trochę oleju rycynowego, gdy wymoczysz stopy. Po około 10 dniach codziennego zabiegu po odciskach nie powinno być śladu.

Usuwanie odcisków i modzeli: witamina E lub A

Zrób to przed snem. Nakłuj kapsułkę witaminy E lub A, a następnie wlej ją na odcisk. Po 10 minutach załóż białą bawełnianą skarpetkę i połóż się do łóżka. Powtarzaj co noc, aż odcisk czy modzele znikną.

Usuwanie odcisków i modzeli: cytryna

Przed pójściem spać wytnij kawałek skórki cytryny o długości około 1,5 centymetra i szerokości palca. Umieść ja miąższem do odcisku, zabandażuj i włóż bawełnianą skarpetę. Pozostaw tak nogę na noc. Kontynuuj każdej nocy, aż odcisk zniknie.

Usuwanie odcisków i modzeli: cebula

W szklanym pojemniku zalej białym octem plaster białej cebuli. Pozostaw pojemnik w ciepłym miejscu przez cały dzień. Następnie przykryj odcisk cebulą przed pójściem spać. Użyj bandaża aby przytrzymać ją podczas snu. Jeśli odcisk nie jest wystarczająco miękki, aby można go było usunąć rano, powtarzaj zabieg co wieczór, aż odcisk zmięknie.

Usuwanie odcisków i modzeli: chleb

Namocz pół kromki nieświeżego chleba w occie jabłkowym i przymocuj do tej części stopy, gdzie jest odcisk lub modzel. Owiń plastikową folią i załóż bawełnianą skarpetę. Odcisk czy modzel powinien zniknąć do rana.

Zobacz też:

Cukrzyca – jak dbać o stopy aby nie mieć stopy cukrzycowej

Brzydki zapach stóp – czym go pokonać?

Refleksoterapia – masaż stóp, który wycisza, relaksuje i leczy

Usuwanie odcisków i modzeli: olej rycynowy

W przypadku odcisków na palcach, wacikiem nanieś kilka kropli oleju rycynowego na modzel, a następnie przyklej plaster. Załóż skarpetki.

Usuwanie odcisków i modzeli: aspiryna

Zmiażdż pięć lub sześć niepowlekanych tabletek aspiryny i wymieszaj z równymi częściami octu jabłkowego i wody. Powstałą pastę nanieś na modzel lub odcisk. Odczekaj 10 minut. Następnie zetrzyj go pumeksem.

Usuwanie odcisków i modzeli: sól Epsom

W przypadku modzeli, wrzuć garść soli Epsom do miseczki z ciepłą wodą, a następnie mocz stopy przez około 10 minut. Gdy martwa skóra zmięknie, użyj pumeksu, aby zetrzeć wierzchnie warstwy. Kontynuuj każdego dnia po kąpieli lub prysznicu. Może to potrwać kilka tygodni, ale próba usunięcia całego odcisku czy modzela od razu sprawi, że odcisk lub modzel stanie się gorszy, jeśli usuniemy go zbyt głęboko.

Ocen: 37
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany