Nivelazione Skin Therapy PROTECT oraz EXPERT

nivelazioneWsunięte w odkryte sandałki, japonki czy tenisówki bez skarpetek – lato to czas, kiedy stopy mogą wreszcie odpocząć. Ale czy na pewno? Odpowiedź brzmi nie, a na pewno niekoniecznie! Często wysoka temperatura czy nie do końca wygodne obuwie (ale za to jakie ładne!) sprawiają, że nogi wyjątkowo szybko się męczą, puchną, a nawet bolą. Dlatego należy dbać o nie przez cały rok, ale pielęgnację dopasowywać do sezonu. Pomogą w tym profesjonalne produkty z linii Nivelazione Skin Therapy PROTECT oraz EXPERT.

Stopy, podobnie jak dłonie, mogą być powodem do dumy lub źródłem kompleksów. Zwłaszcza latem, gdy kozaki i zakryte obuwie ustępują miejsca nowym odkrytym bucikiem, chcemy by nasze nogi prezentowały się pięknie i zdrowo. Niestety latem nie mają one łatwego życia. I nie chodzi tylko o konsekwencje źle dobranego obuwia, gdy jego urodę przedkładamy nad wygodę, ale także, a może przede wszystkim o czynniki, na jakie wpływu nie mamy, a które to bezpośrednio wpływają na stan naszych nóg. O czym mowa? Choćby o wysokich temperaturach, przez które stopy i łydki puchną, o wodę morską lub tę w basenie, która szybko wysusza skórę (tak, woda bardzo wysusza!), czy o nieprzyjemny zapach, gdy po prostu stopy się spocą. Na szczęście odpowiednio dobrane obuwie oraz specjalistyczne preparaty do pielęgnacji są w stanie rozwiązać każdy z tych problemów. O czym warto pamiętać, jeśli chcemy przejść lato lekką stopą?

Chwila odpoczynku i ochłody, czyli bye bye opuchnięcia!

Stojąca praca czy intensywne zwiedzanie miasta – nawet jak Ty na moment usiądziesz i poczujesz przypływ sił, dla nóg taka chwila wytchnienia to za mało na regenerację. Dlatego w miarę możliwości postaraj się znaleźć każdego dnia choć 5/10 min, by poleżeć z nogami uniesionymi powyżej serca. Taka pozycja w naturalny sposób niweluje opuchnięcia i, usprawniając przepływ krwi, może pomóc zapobiec kolejnym. Warto także ćwiczyć stopy. Jak? To proste! Już nawet samo kręcenie kółek uniesioną stopą raz w jedną, raz w drugą stronę naprawdę działa. Poprawia ukrwienie i zwiększa mobilność. Twoją tajną bronią może być zaś chłodzący preparat, jak choćby NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT Chłodzący spray na opuchnięte i zmęczone nogi, który przywraca lekkość nóg i przyjemnie chłodzi oraz zmniejsza obrzęki i przynosi natychmiastową ulgę zmęczonym stopom.

Akcja: nawilżanie i pielęgnacja!

Skóra stóp, duża grubsza niż na pozostałych częściach ciała, wymaga specjalnego traktowania. Dlatego nawet regularne aplikowanie na nią balsamu przeznaczonego do ciała czy rąk, nie przyniesie spodziewanych rezultatów. A latem bardzo łatwo o przesuszenie i podrażnienie skóry na stopach, które – najczęściej bardzo odsłonięte – narażone są na promieniowanie UV, moczone w morzu czy basenie lub wciśnięte w niekoniecznie wygodne obuwie. A przecież stopy i paznokcie to taka sama wizytówka, jak dłonie! Dlatego w kosmetyczne nie powinno zabraknąć preparatu stworzonego z myślą o tej części ciała, np. takiego jak Nivelazione Skin Therapy PROTECT Nawilżający krem do stóp i paznokci, który nawilża, mniejsza ryzyko uszkodzeń, a nawet wspomaga łagodzenie objawów związanych z zakażeniami o podłożu grzybiczym.

Pot? Miej go pod kontrolą!

Niewątpliwie stopy, które się nadmiernie pocą, to problem. I to potrójny! Po pierwsze czysto techniczno-ekonomiczny, gdy kolejne buty są stale mokre i w ten sposób szybciej musisz je wymienić na nowe, co jest dodatkowym wydatkiem. Po drugie zdrowotny – wiecznie wilgotne stopy to istny raj dla grzybicy, która może zaatakować bardzo szybko, ale pozbycie się jej już równie ekspresowe nie jest. No i po trzecie psychologiczny – jak zdjąć buty podczas spotkania ze znajomymi, gdy zapach stóp daleki jest od fiołków? W takiej sytuacji rozwiązaniem jest dezodorant do stóp i butów, jak ten z linii NIVELAZIONE Skin Therapy EXPERT z technologią Odour Stop System, która neutralizuje nieprzyjemne zapachy poprzez zastąpienie ich aktywnych molekuł zapachem pożądanym.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany