Jeden krok do zdrowych i pięknych stóp – Flexitol

flexitolProblem suchej i pękającej skóry pięt i stóp jest szczególnie dokuczliwy w okresie letnim, kiedy zależy nam, aby nasze stopy wyglądały pięknie w letnim, odkrytym obuwiu. Jak szybko wygładzić i nawilżyć stopy? Poznajcie zalety preparatu łączącego skuteczność mocznika w stężeniu 25% oraz składniki natłuszczające w medycznej odsłonie!

Czemu mam przesuszoną skórę stóp i pękające pięty?

Skóra stóp posiada tylko gruczoły potowe, nie ma zaś gruczołów łojowych. Pozbawiona jest więc naturalnego mechanizmu natłuszczania. Jednocześnie każdego dnia wykonujemy około 5-10 tysięcy kroków, a każdy pokonany kilometr to obciążenie dla stóp. Skóra pięt i stóp ulega szybkiemu wysuszeniu, pogrubieniu, a następnie staje się skłonna do pęknięć. Sucha, popękana skóra stóp i pięt jest bardzo podatna na mikrourazy oraz otarcia mechaniczne i może być przyczyną rozwoju grzybicy stóp i paznokci. Dlatego warto utrzymać jej dobrą kondycję stosując właściwe, skuteczne preparaty.

Wybieramy preparat o działaniu potwierdzonym w badaniach

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów do skóry stóp, jednak przy wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dany preparat jest wyrobem medycznym, czy kosmetykiem. Jest to o tyle istotne, że wyroby medyczne stosowane są leczniczo i często posiadają udokumentowane działanie w badaniach, a kosmetyki służą jedynie do pielęgnacji. Jeśli więc pięty i stopy są mocno zrogowaciałe i pojawiają się na nich pęknięcia – warto wybrać wyrób medyczny, który służy do leczenia i w szybkim czasie widoczna będzie poprawa.

Mocznik 25% i składniki silnie odżywiające – leczenie popękanych pięt

Najskuteczniejsze do leczenia suchej i popękanej skóry pięt i stóp są preparaty z wysokim stężeniem mocznika, jak na przykład 25% w wyrobie medycznym Flexitol. Mocznik w stężeniu 25% wykazuje silne działanie nawilżające, ale jednocześnie ma zdolność do usuwania martwych komórek skóry (działanie keratolityczne). Dzięki temu szybko i bez konieczności użycia metod mechanicznych (np. pumeks, tarka) zostanie usunięta zrogowaciała część naskórka.

Oprócz czynnika nawilżającego, jakim jest mocznik, dobrze jest wybrać preparat, w którego składzie będą składniki odżywiające i natłuszczające skórę, np.: parafina, gliceryna, masło Shea, lanolina czy pantenol. Warunki te spełnia dostępna w aptekach maść Flexitol o skoncentrowanej formule nawilżająco-odżywiającej. Czas leczenia zrogowaciałej i pękającej skóry pięt i stóp trwa zazwyczaj ok. 2 tygodni, a efekty potwierdzono w badaniach klinicznych w Centrum Cukrzycy na Oddziale Podologii w Southern General Hospital Glasgow w Szkocji – rezultaty widoczne były już po 1. dniu stosowania.

Maść jest hitem wśród osób o suchej skórze stóp ze skłonnością do pękania pięt, a także ze względu na swój rewelacyjny skład wybierana jest przez diabetyków, którzy często mierzą się z problemem suchości stóp. Mechanizm działania mocznika można prześledzić na poniższej ilustracji. Codzienne stosowanie maści Flexitol to jeden krok do zdrowych i pięknych stóp.

Flexitol: cena: 22,70 zł (56 g).

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany