Makijaż oczu – ważna zasada trzeciego oka w makijażu

makijaz oczuMakijaż oczu jest bardzo ważny dla każdej kobiety. To jak wygląda oko rzutuje na wygląd całej twarzy. Wiele z nas boi się malować oczy żeby nie przesadzić. Okazuje się jednak, że makijaż oczu wcale nie jest taki trudny. Pod warunkiem, że znamy zasadę trzeciego oka.

Sztuka makijażu pełna jest tajemnic, które dobrze opanowane sprawią, że nasz look będzie prezentować się perfekcyjnie. Dziś Paulina Pilipczuk, wizażystka marki Golden Rose zdradzi nam idealny sposób na sprawdzenie czy nasze oczy są symetryczne. Zobaczcie na czym polega zasada trzeciego oka i jak ją skutecznie wykorzystać w codziennym makijażu.

Makijaż oczu – sprytny sposób

zasada trzeciego okaZasada trzeciego oka to nie żadna magia, a sposób na uzyskanie, zachowanie, a nawet poprawienie symetrii naszej twarzy. Dzięki niej możemy zniwelować dysproporcje i optycznie poprawić naturę. Sama reguła mówi o tym, jak można sprawdzić czy nasze oczy są w odpowiedniej szerokości względem siebie.

Cała filozofia polega na tym, by zmierzyć szerokość jednego oka i wstawić odcinek o takiej długości pomiędzy nasze oczy.

Jeśli odległość idealnie się wpasowuje to znaczy, że natura obdarowała nas symetryczną twarzą. W wypadku kiedy oczy są zbyt blisko lub zbyt daleko oddalone od tego odcinka, powinniśmy kierować się zasadami makijażu odpowiednimi dla budowy naszej twarzy. Wówczas należy zastosować odpowiedni makijaż korygujący dla oczu wąsko lub szeroko osadzonych.

Zobacz też:

Karnawałowy makijaż – kreski na powiekach

Dlaczego demakijaż jest ważny

W wypadku symetrycznych oczu mamy największe pole do popisu makijażem. Będzie pasować nam wszystko – smokey eyes, kocie oko, makijaż graficzny, a nawet spot light.

Ocen: 13
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany