Trening siłowy a monohydraty – czy warto je brać na co dzień?

trening silowyRegularne ćwiczenia na siłowni mocno obciążają organizm i powodują, że powrót do pełnej siły zajmuje nawet kilkanaście godzin. Aby poprawić efekty swojej pracy i szybciej odzyskać utraconą energię, warto wykorzystać polecane suplementy diety. Dla osób, które intensywnie ćwiczą, polecane są monohydraty. To suplementy kreatynowe, które wspierają proces budowania tkanki mięśniowej oraz wzrost siły.

Częste cykle treningowe powodują, że organizm nie zawsze jest w stanie odzyskać 100% sił przed kolejną sesją. Aby uzyskać lepsze efekty ćwiczeń i zauważyć szybszy wzrost siły i masy mięśniowej, warto zainwestować w monohydraty. To substancje kreatynowe będące związkami kwasu guanidynooctowego. Ten połączony z wodą powoduje resyntezę tkanek mięśniowych, a więc i szybszą regenerację.

Monohydrat kreatyny – jak to działa?

Monohydrat kreatyny polega na resyntezie cząsteczek fosfokreatyny w tkankach mięśniowych. To pozwala na uzyskanie wyższego progu wysycenia kreatyną budowanych tkanek, dzięki czemu organizm szybciej i skuteczniej reaguje na bodźce treningowe. Suplementy kreatynowe w formie monohydratu sprzyjają:

  • efektywniejszemu budowaniu tkanki mięśniowej poprzez zwiększanie ciśnienia śródmięśniowego,
  • poprawie procesów związanych z hipertrofią sarkoplazmatyczną,
  • zwiększeniu siły mięśniowej i wydolności organizmu.

Stosują regularnie monohydrat kreatyny, możesz skutecznie ćwiczyć, stosując jednocześnie zmienne obciążenia. Warto dodać, że suplementy diety tego typu przyczyniają się do redukcji kumulowania kwasu mlekowego w mięśniach. To oznacza, że nawet mocno intensywne treningi nie będą wywoływać efektu bolesnych zakwasów.

A może szukasz sprawdzonych i polecanych suplementów diety dla sportowców? Sprawdź monohydraty kreatyny w sklepie internetowym: https://www.bodypak.pl/pl/4-monohydraty.

Dawkowanie i łączenie monohydratu kreatyny

Wielu specjalistów żywieniowych oraz trenerów wskazuje na kilka opcji przyjmowania monohydratu kreatyny. Można to robić codziennie w dawkach ok. 5 g przez kilka miesięcy bez przerwy. Alternatywnie dawkowanie odbywa się przez krótki czas, np. do 7 dni, ale z dawkami na poziomie 20-30 g w ciągu doby. Sposób przyjmowania suplementy powinien być dopasowany do potrzeb organizmu oraz zamierzonych efektów suplementacji.

Niezależnie od wybranej metody przyjmowania monohydratu kreatyny, efekty zawsze będą podobne: szybszy wzrost tkanki mięśniowej oraz przyśpieszenie procesów regeneracyjnych. Pora dnia nie ma większego znaczenia w przypadku stosowania takich suplementów – liczy się regularność i zdrowa, zbilansowana dieta.

Monohydrat kreatyny możesz połączyć z przedtreningówkami, odżywkami białkowymi, kofeiną, BCAA oraz innymi suplementami dla sportowców. Pamiętaj, aby zrezygnować z przyjmowania substancji po zaobserwowaniu negatywnych objawów: biegunka, nudności lub nadmierna retencja wody. Zanim rozpoczniesz suplementację – zawsze zapoznaj się z ulotką dołączona do opakowania suplementu oraz skonsultuj się ze swoim dietetykiem.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany