Jaki sport lubią Polki?

sport

Osiem na dziesięć kobiet deklaruje, że ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Polar.

Sportami cieszącymi się największą popularnością wśród płci pięknej jest kolejno jazda na rowerze, bieganie, pływanie, fitness i aerobik oraz siłownia. Te same badania wskazują, że kobiety dużo rzadziej niż mężczyźni korzystają z nowych technologii, które są w stanie monitorować ich aktywność fizyczną oraz wskazywać postępy poczynione podczas treningów.

WIĘCEJ: Dekalog sportowca

Sport pod lupą Polar Loop

Prowadzenia zdrowego stylu życia oraz bycie aktywnym stało się w ostatnich latach bardzo widocznym trendem. Jak pokazało badanie, prawie 80% Polek ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu. Najbardziej popularną dyscypliną sportową wśród kobiet jest jazda na rowerze – wybiera ją aż 63,6% Pań. Drugim najchętniej wybieranym przez kobiety sportem jest bieganie (39,3%). Niewiele mniej jest amatorek pływania – ten rodzaj aktywności wybiera 34,9% badanych. Odrobinę mniej popularne niż basen są fitness i aerobik – uprawia je 28,1% Pań. Co ciekawe, aż jedna na cztery kobiety, z mniejszą lub większą częstotliwością odwiedza siłownię, kojarzoną jeszcze do niedawna głównie jako miejsce preferowane przez mężczyzn.

Sport przez cały rok

sport

Najpopularniejsze wśród kobiet sporty, takie jak jazda na rowerze czy bieganie królują głównie wiosną, latem oraz wczesną jesienią. Przyjazna aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu oraz podejmowaniu różnego rodzaju aktywności. Warto jednak pamiętać, że dobry czas na bycie w ruchu jest zawsze – niezależnie od panującej pory roku. Sposobem na zachowanie ciągłości treningu może być zmiana otoczenia oraz dyscypliny. W złą pogodę, w okresie jesienno-zimowym można udać się na aerobik, siłownię czy basen. Warto także przez cały rok na bieżąco monitorować swoją aktywność, ponieważ informacje na temat  treningów pozwalają oceniać ich efektywność. Bieżące informacje o czynionych postępach są także doskonałą motywacją do pokonywania kolejnych wyzwań i osiągania celów. Jak pokazały wyniki badania, świadomość korzyści, jakie płyną ze śledzenia swoich wyników jest wśród Polek bardzo niska – swój progres za pomocą monitora aktywności fizycznej dokumentuje jedynie 7,6% badanych kobiet.

WIĘCEJ: Na stres najlepszy sport

Sport to zdrowie

„Organizm ludzki wymaga ruchu. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać dobrą kondycję
co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Regularne trenowanie jakiejkolwiek dyscypliny sportu wzmacnia mięsień sercowy, obniża ciśnienie krwi, spala nadmiar tkanki tłuszczowej, redukuje stres i napięcia. Najprościej ujmując sport rekreacyjny to zdrowie. Ale tylko wtedy, gdy rozsądnie dobierzemy dyscyplinę i obciążenie do naszych predyspozycji i aktualnej formy fizycznej. Dlatego właśnie warto monitorować nasz wysiłek  przy pomocy zegarka lub opaski, aby mieć swój trening, a także swoje zdrowie pod kontrolą.” – tłumaczy Ryszard Szul – absolwent AWF, trener przygotowania fizycznego z wieloletnim doświadczeniem, który prowadził wielu znanych zawodników.

Polar Loop – profesjonalne wsparcie

polar loop

Niezależnie od panującej pory roku czy uprawianej przez nas dyscypliny, naprawdę warto na bieżąco monitorować naszą aktywność. Dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w monitor aktywności fizycznej lub zegarek sportowy, które pomogą nam na bieżąco monitorować nasze osiągnięcia  i postępy. Jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę ze sportem lub trenujemy rekreacyjnie, monitor aktywności taki jak Polar Loop 2 będzie idealnym rozwiązaniem. Monitoruje on naszą aktywność oraz sen, a także zaczyna delikatnie wibrować, powiadamiając o braku aktywności. Wyświetla podpowiedzi i sugestie, wspomagając realizację naszych dziennych celów związanych z ruchem. Dla pasjonatek sportu trenujących regularnie lepszym rozwiązaniem będzie zegarek Polar A300 (cena około 500 zł) Zmonitoruje on codzienne aktywności, ich efektywność oraz pozwoli na analizę poszczególnych treningów – wystarczy mieć go zawsze na ręku. Zegarek jest niezwykle lekki i wygodny, posiada także wymienne paski w 6 różnych kolorach.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany