Kampania społeczna „Alzheimer. Mów o tym głośno”

alzheimer. Mów o tym głośnoDnia 30.11.2020 miała miejsce konferencja prasowa online na temat kampanii „Alzheimer. Mów o tym głośno”. Pomysłodawcą kampanii jest Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

W spotkaniu wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, specjalista neurolog dr Michał Czarnecki, Prezes Stowarzyszenia Nowe Perspektywy Monika Dudek, Zastępca Dyrektora ds. Społecznych Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Elżbieta Bogucka. Prowadzącym konferencję był Marcin Graczyk, Associate Director agencji PR Partner of Promotion.

Alzheimer. Mów o tym głośno – zadania kampanii

Kampania „Alzheimer. Mów o tym głośno” ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy osób cierpiących na choroby otępienne oraz ich rodzin i opiekunów, ponieważ Alzheimer dotyka nie tylko osoby chore, ale także ich bliskich. Opiekunowie często zajmują się chorym 24 godziny na dobę, bez wsparcia ze strony otoczenia. MCPS swoją kampanią chce zachęcić do tego, aby otworzyć się na pomoc i nie wstydzić się choroby bliskich, a zamiast tego otoczyć ich ciepłem i miłością.

Mimo powszechności choroby, jaką jest Alzheimer, jest ona często powodem do wstydu, osamotnienia i niepokoju dla opiekunów osób chorych. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej namawia do tego, aby mówić głośno o chorobie Alzheimera – ponieważ jest to schorzenie, którego przebieg można łagodzić.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kampanii oraz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami, zapraszamy na profil MCPS na Facebooku https://www.facebook.com/mcpswarszawa oraz na stronę internetową http://mcps.com.pl/

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany