Jaki aparat na zęby jest najmniej widoczny?

aparat na zębyAparaty ortodontyczne pozwalają wyprostować nierówny zgryz i pozbyć się kompleksów z powodu krzywych zębów. Dzięki nim można również ograniczyć ryzyko wystąpienia próchnicy zębów, a także pęknięć i złamań trzonowców. Wiele osób nie chce jednak zakładać aparatu ortodontycznego, gdyż odznacza się na zębach i wiąże się z koniecznością odbywania comiesięcznych, kosztownych wizyt w gabinecie ortodontycznym. Nakładki na zęby są dla niego dyskretną i praktyczną alternatywą. Dlaczego warto je stosować?

Wygodne w użyciu nakładki na zęby

Używanie nakładek na zęby to skuteczny sposób na uzyskanie równych, estetycznych łuków zębowych bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Dzięki nim można uzyskać efekt prostych, ładnych zębów bez noszenia aparatu. Nakładki są wygodne w użyciu, gdyż wystarczy nałożyć je na górne i dolne zęby, a następnie nosić przez co najmniej 22 godziny na dobę. Nie przeszkadzają w mówieniu i spaniu, dlatego nie powodują dyskomfortu w dzień i w nocy. Trzeba ściągać je w czasie jedzenia, co sprawia, że nie przebarwiają się pod wpływem różnych posiłków i napojów, a pod nimi nie gromadzą się resztki jedzenia.

W przypadku problemów takich jak diastema leczenie ortodontyczne przy użyciu nakładek nie trwa dłużej niż przy zastosowaniu klasycznego aparatu. Dzięki temu nakładki cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno pań, jak i panów. Lekarze znają je i stosują od kilkudziesięciu lat, jednak w Polsce wciąż są nowością.

Nakładki clear aligner wymienia się co 14 dni, by dopasować je do stopniowo zmieniającego się ustawienia zębów. Dzięki temu nie trzeba ich regulować tak jak klasycznego aparatu ortodontycznego, a efekty prostowania zębów pojawiają się szybciej. Specjaliści kontrolują efekty terapii na bieżąco poprzez cotygodniowe zdjęcia zgryzu wysyłane za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

aparat ortodontycznyEstetyczne rozwiązanie na krzywy zgryz

Nakładki na zęby są wykonane z przeźroczystego tworzywa, którego nie widać po założeniu na łuk zębowy. Można je nosić w pracy, szkole oraz w wielu innych sytuacjach bez obaw, że ktoś je zauważy. Nakładki cechują się wysoką jakością wykonania, dlatego nie są podatne na przebarwienia, pęknięcia i różnego typu uszkodzenia mechaniczne.

W przypadku aparatów ortodontycznych na zębach zauważalne są druty i inne elementy służące do prostowania zgryzu. Dla niektórych osób taki wygląd zębów jest nie do zaakceptowania. Nakładki są z kolei bezbarwne i w pełni dopasowane do kształtu naturalnego uzębienia. Nie odznaczają się nawet tuż przed upływem terminu wymiany nakładek na kolejny model. Nie trzeba ich myć specjalnymi płynami i korzystać z dodatkowych środków higienicznych, by zachować ładny wygląd tworzywa.

Estetyczne nakładki clear aligner dodają pewności siebie, gdyż nie zaburzają mowy i nie utrudniają przełykania. Po ich założeniu rysy twarzy pozostają naturalne. Efekty terapii pojawiają się szybko, co zachęca do jeszcze częstszego uśmiechania i pomaga odzyskać wiarę w siebie i pozbyć się kompleksów z powodu zgryzu. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia terapii jest umówienie się na wizytę u ortodonty w Twoim mieście. Jeśli przykładowo mieszkasz w Warszawie, możesz wpisać w Google frazę “nakładki ortodontyczne Warszawa” by sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy gabinet. Na miejscu zostanie wykonany skan 3D Twojego uzębienia, na podstawie którego specjalista określi plan terapii i zostaną wykonane indywidualne komplety nakładek clear aligner.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany