Marzenia o pięknych ustach mogą się spełnić

piekne-usta

Usta maja kluczowe znaczenie dla wyglądu twarzy – potrafią zarówno dodać, jak i odjąć urody. Ładnie wymodelowane są niewątpliwą zaletą każdej kobiety. Czy wiemy, jak uzyskać wymarzony efekt? O możliwości i efekty zabiegów w okolicy ust pytamy lek. med. Dorotę Świebocką.

Czy wiele pacjentek zgłasza się do Pani z prośbą o ingerencję w okolicy ust?

Tak, to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów u młodych osób, ale nie tylko wśród tej grupy pacjentów są wykonywane. Ingerencja w tę okolicę u osób starszych, których usta wraz z upływem lat stają się wąskie i często przesuszone, sprawia, że cała twarz staje się wyraźnie odmłodzona.

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się pacjentki i jakiego efektu oczekują?

Nie ma określonych wzorców, to pacjentka decyduje jakiej wielkości chce mieć usta. Oczywiście zawsze sugeruję, jakie usta będą najbardziej odpowiednie do jej twarzy, ale to ona podejmuje ostateczną decyzję, a ja staram się zawsze sprostać tym oczekiwaniom. Co ciekawe, kiedyś pacjentki nie były tak odważne jak dziś. Często jako pierwsze zdanie mówiły: „pani doktor, ale tak by nikt nie zauważył”.  Teraz zdarza się to zdecydowanie rzadziej. Pacjentka po korekcji chce mieć zazwyczaj duże usta. Często wyjaśniam, że duże usta niekoniecznie muszą być seksowne i wybieramy wspólnie najlepszą opcję.

INNE: 5 sposobów na zdrowe i ładne usta

Jeżeli chodzi o sam typ zabiegu, większość ust przy powiększeniu wymaga też dodatkowej korekty asymetrii. Jeśli by się jej nie wyrównało to przy większym rozmiarze byłaby bardziej widoczna. Ładne usta powinny też mieć podniesione kąciki – tę korektę również polecam większości pacjentek.

Jakie preparaty najlepiej sprawdzają się podczas tego rodzaju zabiegów?

Do zabiegów stosuje najczęściej produkty na bazie kwasu hialuronowego, która są przeznaczone do tej okolicy twarzy.

A czy wśród nich są również preparaty marki TEOSYAL?

Tak, ta marka ma w swojej ofercie dwa produkty przeznaczone do powiększenia i korekcji ust – Teosyal Kiss oraz Teosyal RHA2. Oba są bardzo dobre, ale dają troszeczkę inny efekt i dzięki temu mamy większe możliwości. Teosyal Kiss daje usta miękkie, pacjentka nie wyczuwa zgrubień, a efekt jest bardzo naturalny, mimo powiększenia. Natomiast Teosyal RHA2 sprawia, że usta są bardzo sprężyste – można je ładnie wyeksponować przy niewielkiej ilości preparatu (wystarcza już 1 ml by osiągnąć piękny efekt seksownych, wykonturowanych ust). W mojej praktyce nie zdarzyło się, by pacjentki miały obrzęk ani po zabiegu, ani w następnych dniach po nim.

Jak długo utrzymują się efekty tych zabiegów?

Efekt powiększenia utrzymuje się około roku. Często się jednak  zdarza się, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia” i pacjentki dokładają kwasu hialuronowego w trakcie utrzymywania się efektu powiększenia.

Dlaczego usta wymagają stosowania dedykowanych temu obszarowi produktów?

Usta są obszarem, który jest w ciągłym ruchu. Kobiety wypowiadają nawet 20 tysięcy słów dziennie, dlatego preparat musi odpowiadać trudnym warunkom, w jakich będzie przebywać. Poza tym usta są bardzo delikatną błona śluzową, która stale dotykana jest językiem. Dlatego preparat musi być spójny i niewyczuwalny – tak, by pacjent miał 100-procentowy komfort z jego posiadania.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany