Nietypowe zastosowanie herbaty: do kwiatów, sprzątania i zmywania

nietypowe zastosowanie herbatyZastanawiasz się jakie jest nietypowe zastosowanie herbaty? Herbata bowiem najczęściej kojarzy nam się z pysznym naparem. Ma swój smak i aromat. Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że liście herbaciane oraz torebki, w których się znajdują, mają również wiele innych, praktycznych zastosowań…

Nietypowe zastosowanie herbaty – herbaciany nawóz do kwiatów

Herbata idealnie sprawdza się jako nawóz do kwiatów. Aby cieszyć się piękną roślinnością możemy podlewać rośliny naparem z czarnej herbaty lub umieścić zaparzoną wcześniej torebkę na dnie doniczki lub w ziemi. Dzięki takiemu zabiegowi nasza zieleń w ogrodzie czy na balkonie będzie zachwycać przez długi, długi czas.

Nietypowe zastosowanie herbaty – antidotum na owady

Każdemu, kto walczy z mszycami w swoim ogrodzie polecamy patent na pozbycie się ich, dzięki zastosowaniu czarnej herbaty. Zaatakowaną roślinę wystarczy polać mocnym naparem herbacianym i odczekać kilka godzin. Po uporczywej mszycy nie będzie śladu. Herbatę miętową w saszetkach lub liściastą przesypaną do bawełnianych woreczków, warto z kolei umieścić w szafkach, gdzie przechowujemy żywność. Dzięki temu już nigdy nie będziemy borykać się z problemem insektów w kuchni bądź spiżarce.

Nietypowe zastosowanie herbaty – walczy z brzydkimi zapachami

Herbata w torebkach to świetny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów, np. pochodzących z kuwety naszego pupila, butów, lodówki lub kosza na śmieci. Aby zneutralizować męczące nas aromaty, wystarczy umieścić kilka zaparzonych wcześniej torebek czarnej herbaty w brzydko pachnących miejscach. Antybakteryjne właściwości liści herbacianych zwalczą nieprzyjemną woń.

Zobacz też:

Nietypowe zastosowanie wody gazowanej: do kwiatów, sprzątania i przygotowania posiłków

3 zapomniane zioła na stres i niepokój

Jak szybko rozgrzać organizm. Aromaterapia, dieta, inhalacje

Nietypowe zastosowanie herbaty – pomoże w zmywaniu

Tłuste, trudne do umycia naczynia, łatwiej doprowadzimy do idealnego stanu dzięki zastosowaniu torebek herbacianych. Wystarczy dorzucić kilka saszetek do wody, w której namaczamy talerze czy garnki. Tłusty osad zniknie raz dwa, a nasze naczynia zyskają niepowtarzalny blask.

Nietypowe zastosowanie herbaty – nabłyszczy meble

Zaparzona, wilgotna torebka czarnej herbaty, świetnie sprawdzi się jako nabłyszczacz do ciemnych, drewnianych mebli. Wystarczy przetrzeć je saszetką, a następnie suchą, czystą szmatką i połysk gwarantowany. Nie ma zatem potrzeby generowania niepotrzebnych kosztów, związanych z zakupem drogich środków polerujących.

Ocen: 6
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany