Stres – olejki eteryczne pomogą w walce ze stresem

stresStres jest niestety wszędzie. Mamy czasami wrażenie, że nas osacza. Najlepiej oczywiście unikać stresujących sytuacji. Ale nie zawsze się to udaje. Wtedy na pomoc przyjdą nam olejki eteryczne.

Jeśli czujesz się zestresowana, zaniepokojona lub nie możesz sobie z czymś poradzić użyj olejków eterycznych. To właśnie one pomogą ci odzyskać równowagę i szybko pokonać stres. Ich uzdrawiająca moc jest bezsprzeczna, warto więc zrozumieć kilka prostych zasad. Oto kilka sztuczek, jak wykorzystać odpowiednio uzdrawiającą moc olejków eterycznych oraz przewodnik, do czego służą.

Stres – jak wykorzystać olejki eteryczne do walki ze stresem

Weź głęboki oddech – to oczywiste i proste! To może wystarczyć, aby zmienić twój nastrój i abyś poczuła się lepiej. Metoda ta, czyli wdychanie oparów olejku jest szczególnie przydatna, gdy nie masz zbyt dużo czasu, a czujesz, że za chwilę zwariujesz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie ze stresem.

Użyj ich pod prysznicem – jeśli wylejesz kilka kropli ulubionego olejku na podłogę prysznica, twoje całe ciało będzie wręcz zanurzone w jego oparach. To oczyści aurę i pozytywnie wpłynie na umysł i emocje. Stres zniknie.

Weź je ze sobą – umieścić po prostu kilka kropli na szaliku, chustce i zabierz ze sobą. Schowaj do kieszeni lub pod biustonosz. Zapach olejku eterycznego będzie cię wspierać przez cały dzień w walce ze stresem, a ludzie będą komentować twój piękny zapach.

Pokryj nimi swoje ciało – zazwyczaj zaleca się dodać 7-8 kropli olejku eterycznego do 3 łyżeczek olejku do smarowania. To wystarczy, aby pokryć całe ciało jego oparami. Zrób na początku test: wystarczy że naniesiesz go na mały fragment skóry, aby sprawdzić czy cię nie uczula. Jeśli nie, to użyj go do walki ze stresem.

Zobacz też:

Jakie działanie wykazują naturalne olejki do twarzy

Olejki eteryczne na odporność, bezsenność, niestrawność i ból głowy

W jaki sposób stres może wpływać na wzrok?

Stres – jakie olejki eteryczne najlepiej użyć

  1. Różany: królowa olejków, pomaga się odstresować
  2. Lawendowy: koi, buduje solidarność i siłę
  3. Bergamotkowy: uspokaja oraz łagodzi lęk
  4. Majerankowy: zapewnia ulgę od emocjonalnego bólu i żalu
  5. Rumiankowy: uspokaja, koi
  6. Cytrynowy: orzeźwia
  7. Cynamonowy: jego słodycz spowoduje, że będziesz kochać to co robisz
Ocen: 8
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany