Manicure hybrydowy w domu? Zobacz jak go wykonać

manicure hybrydowyDomowy manicure hybrydowy to coś dla Ciebie, jeśli cenisz sobie swobodę, elastyczność a także naturalność, ponieważ idealnie prezentuje się zarówno na krótkich, jak i długich paznokciach. Już nie musisz czekać na wizytę u kosmetyczki, teraz to Ty decydujesz o tym, kiedy Twoje dłonie staną się Twoją najpiękniejszą wizytówką.

Jak wykonać manicure hybrydowy w pięciu prostych krokach?

Do przygotowania manicure hybrydowego będziesz potrzebowała: bazy do lakieru hybrydowego, lakierów hybrydowy w ulubionych kolorach, top no wipe oraz lampę.

Zanim zaczniesz…

Przed przystąpieniem do manicure paznokcie wymagają zmatowienia i odłuszczenia, co zapewni odpowiednią trwałość lakieru. Zmatowanie polega na delikatnym oczyszczeniu płytki przy użyciu bloku polerskiego. Po zakończeniu tego procesu, przetrzyj paznokcie nail cleanerem. Kolejnym ważnym etapem jest odsłonięcie skórek. Dzięki temu łatwiej będzie nakładać lakiery (nie zaleją skórek), a płytka paznokcia będzie się wydawać dłuższa.

KROK 1. Nałożenie bazy

nakładanie bazyPo przygotowaniu i odtłuszczeniu płytki czas na nałożenie bazy. Dobrze „wycieraj” o ścianki butelki pędzelek, by nałożyć cienką warstwę produktu. Malujemy całą płytkę paznokcia zaczynając od skórek (nie dotykając ich) aż po koniec paznokcia. Pamiętaj też o zabezpieczeniu tzw. wolnego brzegu paznokcia by manicure lepiej się trzymał. Na koniec raz jeszcze przejedź po całej płytce pędzelkiem by wyrównać ewentualne nierówności.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Hi hybrid – zestaw startowy

Nowe lakiery hybrydowe hi hybrid

KROK 2. Utwardzenie bazy

Utwardzamy bazę przez 45 sekund. Pamiętaj by wkładać do lampy całą dłoń. Zwróć uwagę, że lampa hi ma tak wyprofilowane światła, że układają się jak paznokcie – w łuk. Dlatego zawsze logo hi powinno znajdować się po prawej stronie dłoni. Na koniec utwardź osobno kciuk.

KROK 3. Nałożenie lakieru hybrydowego

nakładanie lakieru hybrydowegoPrzed Tobą najlepsza część zadania, czyli wybór i nakładanie lakierów hybrydowych. Większość z nich będzie potrzebowała dwóch, a czasem nawet trzech warstw. Wszystko zależy od rodzaju lakieru, jego krycia, jak również efektu, jaki pragniesz uzyskać. Każdą warstwę lakierów hybrydowych musisz utwardzić pod lampą. Dopóki tego nie zrobisz, lakier nie zastygnie. Dzięki temu możesz bez problemu eksperymentować czy od nowa pomalować paznokieć, jeśli nie uda Ci się to za pierwszym razem. Większość kolorów utwardzaj 60 sekund. Niektóre kolory – te mocniej napigmentowane należy utwardzać  120 sekund. Podobnie jak przy nakładaniu lakieru bazowego, tutaj również nie zapominaj o zabezpieczeniu wolnego brzegu.

KROK 4. Nałożenie topu

utwardzanie lakieru hybrydowegoPo nałożeniu i utwardzeniu wszystkich warstw lakieru, przyjdzie czas na nałożenie ostatniej warstwy, jaką jest top no wipe. Tak samo jak poprzednio – cienka warstwa, na całej płytce wraz z wolnym brzegiem. Top utwardzamy 45 sekund. Jest to top no wipe, to znaczy, że nie wymaga przemywania nail cleanerem po utwardzeniu.

KROK 5. Ciesz się pięknym manicure

Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza. Może z czasem nawet to zajęcie zamieni się w pasję i wszystkie koleżanki będą się do Ciebie zgłaszać po rady dotyczące manicure’u? Nigdy nic nie wiadomo! Nie trać więc czasu, zbierz grupę swoich przyjaciółek i do dzieła! A jest w czym wybierać!

Ocen: 2
1 komentarz
  1. Hybryda to wciąż najpopularniejszy chyba rodzaj mani, nic dziwnego zresztą. Każda szanująca się firma ma coś w rodzaju startera dla początkujących, dzięki czemu można przenieść zabieg do domu 🙂 sama uczyłam się na podobnym zestawie od Neonail, no ale na samym zestawie się nie skończyło xD

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany